poniedziałek 21 września 2020

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama

Miłkowice: Zwłoki, głód, cierpienie zwierząt. Gospodarstwo skrywało horror

Miłkowice: Zwłoki, głód, cierpienie zwierząt. Gospodarstwo skrywało horror - foto: Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt HELP ANIMALS - Straż Zwierząt
foto: Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt HELP ANIMALS - Straż Zwierząt 

Radiowozy pod domem, funkcjonariusze wkraczający na teren posesji – to znak, że w danym miejscy musiało stać się coś strasznego. Tak też było i w Miłkowicach w gminie Dobra. Ucierpiał jednak nie człowiek, ale hodowane przez niego zwierzęta. Hodowane w takich warunkach, że nawet osoby obeznane z widokiem rozpadających się psich bud i krótkich łańcuchów były w szoku.

O sprawie obszernie informuje Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt HELP ANIMALS. Jego członkowie otrzymali informację, dotyczącą konieczności interwencji w jednym z gospodarstw w Miłkowicach, na skraju powiatu tureckiego. Domostwo zamieszkuje małżeństwo z dziećmi. Przybyłe na miejsce osoby, które powiadomiły także Policję i powiatowego lekarza weterynarii, zastały tam straszny widok.

reklama

W obejściu znajdowały się trzy psy. Dwa z nich były uwiązane na mających około 1,5 metra łańcuchach. Wychudzona suczka tkwiła pod gołym niebem, nie miała dostępu do wody. Inny z czworonogów budę miał, ale najwyraźniej po innym psie, gdyż wejście do niej było za małe i nie mógł do niej wejść. Trzeci z psów siedział zamknięty w klatce, w jakiej zazwyczaj trzyma się króliki.

To jednak nie wszystko. – Pełno kości porozrzucanych na terenie gospodarstwa, dużo dziwnych klatek, mniejszych i większych. W rogu, za deskami, na końcu podwórka, zastawiona, tak żeby nikt jej nie zobaczył rozwalająca się buda, a w niej... rozkładające się zwłoki psa, który najprawdopodobniej konał w okropnych męczarniach. Tak jak żył, tak odszedł.. z zaciśniętym łańcuchem na szyi. W kojcu pełno kości, nie wiadomo do końca jakich zwierząt – informuje HELP ANIMALS.

Jak podaje Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt, 3 wygłodzone i zaniedbane psy zostały zabrane z gospodarstwa, otrzymały opiekę weterynaryjną. Znalezione zwłoki oraz kości zostały zabezpieczone i będą zbadane. Sprawa jest w toku.

reklama

Oprac. AW
Źródło: Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt HELP ANIMALS - Straż Zwierząt na Facebook.com. Więcej o działalności Stowarzyszenia na stronie www.helpanimals.pl.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wyłowiony mężczyzna w Obornikach to Michał...

Wyłowiony mężczyzna w Obornikach to Michał Rosiak....

04-03-2019
Niepokojące doniesienia w sprawie Michała...

Niepokojące doniesienia w sprawie Michała Rosiaka. W...

03-03-2019
Pokłute ciało 54-latki leżało w mieszkaniu....

Pokłute ciało 54-latki leżało w mieszkaniu....

22-03-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama