niedziela 28 maja 2023

Augustyna, Ingi, Jaromira

19°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Tuliszków: Przyjechali na osiemnastkę do koleżanki. Ich ciała znaleźli policjanci

Tuliszków: Przyjechali na osiemnastkę do koleżanki. Ich ciała znaleźli policjanci
 

Prawdopodobnie zatrucie tlenkiem węgla było przyczyną śmierci dwóch młodych mężczyzn, w wieku 21 i 24 lat, których ciała w samochodzie, zaparkowanym przed jednym z lokali w Tuliszkowie, odkryto nad ranem, w niedzielę, 14 maja. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa z Turku.

Dozorująca czynności, prokurator Aleksandra Okupińska-Marańda podaje, że w toku śledztwa ustalono, że dwaj młodzi mężczyźni, mieszkańcy powiatu kaliskiego, przyjechali do koleżanki na imprezę z okazji 18-tych urodzin. Po godz. 2:00 w nocy, skontaktowali się i umówili się z kolegą, który miał ich odebrać z imprezy. Po przybyciu na miejsce, ok. 4:30 nad ranem, znajomy stwierdził, że obaj śpią w zaparkowanym przed lokalem aucie. Ponieważ nie mógł ich dobudzić, wezwał pogotowie.

reklama

Po przybyciu na miejsce, ratownicy podjęli akcję reanimacyjną, która nie przyniosła żadnych rezultatów – lekarz stwierdził zgon obu mężczyzn.

PAP podaje, że śledczy wstępnie wykluczyli aby do śmierci mężczyzn przyczyniły się osoby trzecie, a najbardziej prawdopodobną przyczyną ich zgonu jest zaczadzenie. Wezwani na miejsce strażacy PSP w Turku, przeprowadzając test badający stężenie przedostającego się do wnętrza włączonego auta dwutlenku węgla, już po 20 minutach stwierdzili jego dużą dawkę, przekraczającą 2000 ppm. – A to sporo, można powiedzieć, że to jest już taka dawka śmiertelna – przekazał PAP oficer PSP w Turku, st. kpt. Krzysztof Gruszczyński. Jak ustalono, uszkodzona była rura wydechowa auta, wyposażonego w niesprawną instalację gazową. Dodatkowo samochód nie miał aktualnego przeglądu technicznego.

Podkomisarz. Dorota Grzelka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Turku, informuje, że trwają czynności wyjaśniające, prowadzone pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Turku. Ciała zabezpieczone zostały do sekcji, a czynności sprawdzające zakończone zostaną postanowieniem o wszczęciu śledztwa z tytuły nieumyślnego spowodowania śmierci.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
reklama
Podobne artykuły
Wideo: Policja pilotowała transport dziewczynki...

Wideo: Policja pilotowała transport dziewczynki która połknęła żrący środek

23-12-2020
Finał sprawy o bratobójstwo. Maciej J. był...

Finał sprawy o bratobójstwo. Maciej J. był niepoczytalny

26-11-2020
Porachunki czy chęć zysku?

Porachunki czy chęć zysku?

30-10-2020
Kolejna tragedia na Wyzwolenia. 41-latek...

Kolejna tragedia na Wyzwolenia. 41-latek wyskoczył z balkonu

20-09-2020
Ciąg dalszy sprawy Arkadiusza K. Odpowie za...

Ciąg dalszy sprawy Arkadiusza K. Odpowie za kradzieże i kradzieże z...

17-09-2020
Jest opinia biegłych psychiatrów. Maciej J. był...

Jest opinia biegłych psychiatrów. Maciej J. był niepoczytalny

16-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama