Mikołajkowy Pobór Krwi dla Agaty. Przyłącz się i Ty!

sobota 05 grudnia 2020

Kryspiny, Norberta, Sabiny

reklama

Trwa akcja ZNICZ 2016. Są też zmiany organizacji ruchu

Trwa akcja ZNICZ 2016. Są też zmiany organizacji ruchu - foto: Michal Zacharzewski
foto: Michal Zacharzewski 

Przygotowania do obchodów Wszystkich Świętych powodują zwiększenie aktywności mieszkańców naszego powiatu. W tym szczególnym okresie pamiętać należy także o własnym bezpieczeństwie, tak, aby szczęśliwie dojechać na cmentarz oraz z niego wrócić nie stając się przy tym ofiarą kradzieży czy też włamania.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Turku w okresie od 28 października do 1 listopada 2016 przeprowadzą szereg działań w ramach prowadzonej akcji ZNICZ 2016. Ich celem będzie zapewnienie bezpieczeństwa osobom odwiedzającym groby swoich bliskich. W okolice nekropoli zostanie skierowana większa liczba patroli. Policjanci zwrócą uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, trzeźwość kierujących, właściwe używanie świateł zewnętrznych w pojazdach oraz obowiązek używania przez pieszych odblasków po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.  Będą także pomocni w trakcie dojazdów i wyjazdów z parkingów przy cmentarzach.  Jednak prowadzone działania prewencyjne nie zwalniają nikogo z zachowania czujności. Nasze roztargnienie lub nieuwaga, może zostać  wykorzystana przez złodzieja lub włamywacza.

reklama

Aby temu zapobiec mamy dla Państwa kilka rad, które mogą uchronić samych Państwa jak też Wasze mienie: 
-pamiętajmy, aby przed wyjazdem właściwie zabezpieczyć swoje mieszkanie, dom (pozamykać drzwi i okna, włączyć instalację alarmową, powierzyć pieczę nad swoją nieruchomością sąsiadowi) 
- w trakcie podróży na cmentarz pozostawmy swój pojazd na parkingach, które są nadzorowane, w miarę możliwości korzystajmy z komunikacji publicznej 
- w trakcie wizyty na cmentarzu pamiętajmy, aby nie zbierać dużej ilości pieniędzy, niepotrzebnych w tym momencie dokumentów, które mogą stać się łupem kieszonkowców 
- pamiętajmy też o tym, aby w samochodach, które pozostawimy bez właściwego nadzory w rejonie cmentarza nie zostawiać cennych przedmiotów, torebek, telefonów komórkowych, które to przedmioty są łakomym kąskiem dla złodziei. 

W tym szczególnym okresie, jakim jest Święto Zmarłych nie zapominajmy również o rozważnym i rozsądnym korzystaniu z dróg: 
- pamiętajmy o tym, aby wybierając się w podróż być wypoczętym a trasę pokonywać etapami. 
- Zapinajmy pasy bezpieczeństwa, dopilnujmy, aby pasy zapieli wszyscy pasażerowie 
- zachowajmy szczególna ostrożność w rejonie cmentarzy i wszędzie tam gdzie występuje zwiększone natężenie ruchu pieszych 
- nie jeźdźmy na pamięć szczególnie w rejonie nekropolii, stosujmy się do obowiązującego oznakowania 
- stosujmy się do poleceń policjanta kierującego ruchem, pamiętajmy, że jego polecenia są ważniejsze od sygnałów i znaków drogowych. 
- pozostawiajmy pojazdy  na wyznaczonych parkingach

Komunikat o zmianie organizacji ruchu  
  
W okresie od 28 października do 2 listopada 2016 roku w trakcie prowadzonych działań „ZNICZ 2016” w okolicy cmentarza w Turku ustanowiony zostanie zakaz zatrzymywania się  po prawej stronie Alei Jana Pawła II/ jadąc w kierunku Koła/, na odcinku od skrzyżowania z ul. Rubinową do ul. Chopina.   
Zakazy zatrzymywania zostaną ustanowione również na drogach w okolicach cmentarzy w miejscowościach Głuchów, Milejów, Tuliszków, Russocice, Grzymiszew

W Turku na głównym skrzyżowaniu prowadzącym do cmentarza, czyli skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II oraz ul. Chopina czasowo będzie wyłączona sygnalizacja świetlna w momentach największego  nasilenia ruchu kołowego jaki i pieszego. W tym czasie  ruchem kierować będą funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego. 

reklama

Prosimy Państwa o wielką cierpliwości, wyrozumiałość dla innych uczestników ruchu oraz dla policjantów, którzy w tych dniach będą pełnić służbę. Funkcjonariusze, którzy będą kierować ruchem zrobią wszystko aby byli Państwo bezpieczni oraz aby ruch kołowy i pieszy odbywał się w miarę możliwości płynnie. 

W dniu 31 października w godz. 18.00-22.00 oraz w dniu 1 listopada  w godz. 8.00-22.00 obowiązywać będzie  zakaz ruchu pojazdów ciężarowych  i zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

Prosimy wszystkich pieszych oraz kierowców o dużą rozwagę oraz ostrożność w trakcie podróży na groby swoich bliskich.

Źródło: KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach....

Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach. Akcja...

30-10-2019
Akcja Znicz 2017 trwa

Akcja Znicz 2017 trwa

01-11-2017
Spokojnie podczas

Spokojnie podczas "Akcji Znicz"

05-11-2012

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama