czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

Dzień odblasków z Mikołajem

Dzień odblasków z Mikołajem
 

W Mikołajki Święty Mikołaj z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego rozdawali pieszym i rowerzystom kamizelki odblaskowe. Działania profilaktyczne pn. „ Dzień Odblasków” miały na celu zachęcić jak największą liczbę niechronionych użytkowników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych. Warto korzystać z kamizelek nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym ale także, w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach drogi.

Działania policjantów Wydziału Ruchu Drogowego skierowane były do pieszych gdyż oni są najbardziej narażonymi uczestnikami wypadków. Pieszym przypominano o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza obszarem zabudowanym. Policjanci zachęcali, aby nosić odblaski także w obszarach zabudowanych. Mimo iż nie jest to obowiązkowe, w znacznej mierze przyczynia się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa pieszych korzystających z dróg. Uświadamiali pieszym jak ważny dla ich zdrowia i życia jest odblask noszony w widocznym miejscu.

reklama

Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem dopiero z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości… 150 metrów! Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

materiał prasowy KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Rusza

Rusza "Bezpieczny weekend - Wielkanoc". Wzmożona...

19-04-2019
Włamanie na terenie Turku. Policja radzi jak...

Włamanie na terenie Turku. Policja radzi jak zapobiec

19-04-2019
Dobra: Wpadł z narkotykami podczas kontroli...

Dobra: Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej

18-09-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama