czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Turek: Policjanci zatrzymali złodzieja elektronarzędzi

Turek: Policjanci zatrzymali złodzieja elektronarzędzi
 

Policjanci z Wydziału Prewencji i Wydziału Kryminalnego naszej komendy w dniu 15 lutego br. zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę usiłowania kradzieży elektronarzędzi z dwóch marketów budowlanych w Turku. Policjanci ustalili, że 26-letni mężczyzna zamieszkały na terenie powiatu tureckiego już wcześniej kilkakrotnie dokonał podobnych kradzieży. Za usiłowanie kradzieży grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili policjanci mężczyzna w dniu 15 lutego br.  odwiedził dwa  markety budowlane w Turku, gdzie usiłował dokonać kradzieży różnych elektronarzędzi. W pierwszym przypadku mężczyzna przeciął siatkę odgradzająca część ogrodową sklepu od chodnika co miało mu ułatwić wyniesienie skradzionego towaru poza teren sklepu, w drugim przypadku mężczyzna usiłował wynieść ze sklepu szlifierką kątową. Zarówno jedna jak i druga próba kradzieży  nie powiodła się, policjanci przeglądając monitoring sklepowy wytypowali sprawcę, który został zatrzymany.

reklama

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie dwóch zarzutów usiłowania kradzieży, do których przyznał się podczas przesłuchania. Elektronarzędzia wyceniane na kwotę 1,475 złotych wróciły na półki sklepowe.

Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Ukradł samochód i posiadał narkotyki....

Ukradł samochód i posiadał narkotyki. 24-latkowi...

30 lip.
Podejrzany o kradzież zatrzymany przez...

Podejrzany o kradzież zatrzymany przez policjanta na...

27 lip.
Policjanci apelują o zabezpieczanie mieszkań i...

Policjanci apelują o zabezpieczanie mieszkań i domów...

1 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama