wtorek 19 października 2021

Michaliny, Michała, Piotra

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Rusza "Bezpieczny weekend - Wielkanoc". Wzmożona aktywność policji na drogach

Rusza
 

„Bezpieczny weekend – Wielkanoc” pod taką nazwą prowadzone będą działania kontrolo-prewencyjne na terenie naszego kraju. Policjanci zadbają o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach naszego kraju podczas okresu świątecznego.

Okres przedświąteczny, a także okres samych świąt to czas wzmożonego ruchu na drogach wynikający z przygotowań do świąt. Dla funkcjonariuszy świąteczny czas to dni wytężonej służby w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drodze. Podczas wielkanocnego weekendu będziemy mogli zaobserwować wzmożoną aktywność kontroli drogowych, funkcjonariusze zadbają o płynność ruchu drogowego oraz pomogą w bezpiecznym dotarciu do celu.

reklama

Działania „Bezpieczny weekend – Wielkanoc” będą dodatkowo wpierane policyjną akcją „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”. Głównym założeniem akcji jest zwrócenie uwagi kierowców na ważną rolę, jaką jest obserwacja drogi i jej otoczenia. Kierujący pojazdem powinni zachować szczególną ostrożność, zbliżając się do przejścia dla pieszych oraz ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Aby ograniczyć ryzyko wystąpienia niebezpiecznych sytuacji, piesi powinni pamiętać, aby rozważnie wchodzić na przejścia, nie wbiegać na nie oraz nie korzystać z telefonu w czasie przechodzenia przez jezdnię.

Policjanci apelują do kierowców, aby w czasie świąt wielkanocnych przestrzegali przepisów drogowych, jeździli rozważnie, aby zwracali szczególną uwagę na pieszych oraz aby nie wsiadali za kierownicę pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Włamanie na terenie Turku. Policja radzi jak...

Włamanie na terenie Turku. Policja radzi jak zapobiec

19-04-2019
Masowe kontrole drogowe na terenie całej...

Masowe kontrole drogowe na terenie całej Polski....

01-04-2019
Dobra: Wpadł z narkotykami podczas kontroli...

Dobra: Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej

18-09-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama