piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Wideo: Tragiczny finał pożaru na ul. Browarnej. W kamienicy zginął 63-letni mężczyzna.

Wideo: Tragiczny finał pożaru na ul. Browarnej. W kamienicy zginął 63-letni mężczyzna.
 

W nocy z środy na czwartek tj 18-19 grudnia na ul. Browarnej w Turku wybuchł pożar w jednej z kamienic. Na miejsce pożaru zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej. W jednym z pomieszczeń zidentyfikowano zwłoki mężczyzny.

Jak informuje Oficer Prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Turku kpt. Krzysztof Gruszczyński zgłoszenie o pożarze na ul. Browarnej wpłynęło o godzinie 23:56. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 4 zastępy straży z PSP Turek oraz po jednym zastępie z OSP Turek i OSP Kowale Księże. Przybyli na miejsce strażacy rozpoczęli gaszenie budynku. Jak relacjonuje  kpt. Krzysztof Gruszczyński płomienie ogarnęły dwa pomieszczenia oficyny pomiędzy ul. Browarną i ul. Kolską i wydobywały się na zewnątrz przez jedno z okien. Po ugaszeniu i wyważeniu drzwi strażacy rozpoczęli przeszukiwanie pomieszczeń w których znaleziono leżącą osobę. Mężczyznę  ewakuowano na zewnątrz i przystąpiono do udzielenia pierwszej pomocy. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon. Ofiarą pożaru okazał się starszy mężczyzna w wieku 63 lat.

reklama

Jak informuje Oficer Prasowy PSP prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zapruszenie ognia przez osoby znajdujące się wewnątrz budynku. Strażacy zakończyli działania o godzinie 3:35. Na miejsce przybyła także policja oraz prokurator.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wypadek motocykla pod Grzymiszewem. Pasażerka...

Wypadek motocykla pod Grzymiszewem. Pasażerka...

22 lip.
Zderzenie motocykla z toyotą przy cmentarzu....

Zderzenie motocykla z toyotą przy cmentarzu....

5 lip.
Zderzenie czołowe w miejscowości Wygoda. Trzy...

Zderzenie czołowe w miejscowości Wygoda. Trzy osoby...

21-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama