środa 05 sierpnia 2020

Emila, Karoliny, Kary

reklama

Z oddziału zakaźnego w Koninie uciekła mieszkanka powiatu tureckiego z objawami COVID-19

Z oddziału zakaźnego w Koninie uciekła mieszkanka powiatu tureckiego z objawami COVID-19 - foto: KMP Konin
foto: KMP Konin 

Jak informuje Komenda Miejska w Koninie z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie z Oddziału Zakaźnego uciekła 48-letnia mieszkanka powiatu tureckiego. Dzięki sprawnemu działaniu, po 30 minutach była już w rękach konińskiej policji.

W dniu 21 marca jednej z pacjentek z objawami choroby COVID-19  nie podobało się, że pierwszy dzień wiosny musi spędzić na Oddziale Zakaźnym  Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. Kobieta trafiła tam 20 marca z powodu duszności, kaszlu i wysokiej temperatury ciała. Po pierwszej dobie, podczas nieuwagi personelu medycznego, postanowiła uciec ze szpitala i wrócić do swojego miejsca zamieszkania.

reklama

Konińscy policjanci o samowolnym oddaleniu się kobiety, dowiedzieli się tuż po godzinie 17:00. Zostali poinformowani o tym przez służby sanitarne, które sygnał o ucieczce pacjentki otrzymały bezpośrednio od szpitala. Po około 30 minutach w miejscowości Kępina kobieta została odnaleziona przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego konińskiej policji. 48-latka oświadczyła, że nie chce przebywać w szpitalu i wraca do domu. Kobieta była bardzo roszczeniowa, choć do poleceń mundurowych się stosowała.

Stróże prawa o fakcie odnalezienia kobiety powiadomili szpital. Po kilkunastu minutach przyjechała załoga pogotowia, która była przystosowana do przewożenia osób z objawami zarażenia koronawirusem. Kobietę przetransportowano z powrotem do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie na Oddział Zakaźny.

Szybka reakcja konińskiej policji pomogła zapobiec jakimkolwiek kontaktom 48 latki z innymi osobami. Oczywiście to nie koniec sprawy, ponieważ kobieta będzie odpowiadać przed Sądem z art.165 kk, czyli sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Za przestępstwo grozi do 8 lat więzienia.

reklama

źródło: KMP Konin

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wideokonferencja jednostek OSP w KSRG z terenu...

Wideokonferencja jednostek OSP w KSRG z terenu...

9 kw.
Wideo: Aplikacja

Wideo: Aplikacja "Kwarantanna Domowa" już działa....

30 mrz.
Odbywasz kwarantanne? Skorzystaj z aplikacji...

Odbywasz kwarantanne? Skorzystaj z aplikacji...

23 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama