czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Atak na księdza w Turku. Napastnikom grozi 5 lat więzienia

Atak na księdza w Turku. Napastnikom grozi 5 lat więzienia
 

Powraca głośna sprawa napaści na księdza z parafii NSPJ w Turku z lipca zeszłego roku. Mężczyzna oraz trzy kobiety, które miały zaatakować księdza wikariusza zostały zatrzymane. Prokuratura w Turku zarzuca im napaść i stosowanie przemocy.

O napaści do jakiej miało dojść 26 lipca 2019 r. w kancelarii parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku było głośno w całym kraju. Po incydencie z udziałem czterech osób oraz księdza wikariusza Remigiusza Zacharka sprawą zajęła się policja a w efekcie mężczyzna oraz towarzyszące mu kobiety zostały oskarżone o czynną napaść i stosowanie przemocy. 

reklama

Jak informuje Aleksandra Marańda rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie wobec osób, które zaatakowały w lipcu 2019 rok księdza wikariusza został postawiony akt oskarżenia. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Turku, która w lutym br. skierowała do sądu w Turku akt oskarżenia o czynną napaść na księdza.  - Prokuratura Rejonowa w Turku skierowała do sądu w Turku akt oskarżenia przeciwko Dominikowi G., Danucie G., Natalii G.-M. oraz Katarzynie G.  Na chwilę obecną nie wyznaczono pierwszego posiedzenia sądu w tej sprawie - informuje redakcję Turek.net.pl prokurator Marańda. 

Do zdarzenia doszło w piątek, 26 lipca 2019 w kancelarii parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku gdzie zaatakowany został ksiądz wikariusz Remigiusz Zacharek, który z przyczyn prawnych nie udzielił aktu apostazji.

Z relacji księdza było wiadomo, że w godzinach porannych do kancelarii przybyły trzy kobiety wraz z mężczyzną z zamiarem dokonania formalnego wystąpienia z Kościoła Katolickiego. Pełniący dyżur ks. Zacharek jednak odmówił – zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego dokument taki przyjąć i podpisać może tylko ksiądz proboszcz, o którego godzinach dyżuru poinformował obecny wikariusz. Słowa odmowy rozzłościły interesantów, którzy zaczęli rzucać w stronę wikariusza wyzwiska, a także obraźliwe słowa na temat Kościoła Katolickiego. Miało dojść także do rękoczynów. 

Fakt piątkowego incydentu na parafii NSPJ relacjonowała zastępca oficera prasowego Komendy Policy Powiatowej w Turku st.asp. Dorota Grzelka - „Faktycznie, potwierdzam, że była taka interwencja. W godzinach dopołudniowych około godziny 11.00 była zgłoszona interwencja na Policję. Do księdza wikariusza przyszły osoby złożyć akt apostazji. Byli to mieszkańcy powiatu tureckiego.” Wówczas cały incydent zakończył się na pouczeniu przybyłych osób przez policjantów. 

reklama

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Finał sprawy o bratobójstwo. Maciej J. był...

Finał sprawy o bratobójstwo. Maciej J. był...

26-11-2020
Porachunki czy chęć zysku?

Porachunki czy chęć zysku?

30-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama