piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Wideo: Wybuch gazu i śmierć mężczyzny. Tragedia w Zagaju w gminie Dobra.

Wideo: Wybuch gazu i śmierć mężczyzny. Tragedia w Zagaju w gminie Dobra.
 

Prawdopodobnie wybuch butli z gazem był przyczyną tragedii do której doszło dziś tj 28 lipca 2020 r. około godz. 9.30 w miejscowości Zagaj (gm. Dobra). Do wybuchu doszło w jednym z budynków mieszalnych w którym znajdował się 87-letni mężczyzna. Budynek uległ zawaleniu.

Mężczyznę spod gruzu wydobyli mieszkańcy a przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego udzielił poszkodowanemu pierwszej pomocy. Do akcji ratowniczej zadysponowano 10 zastępów straży pożarnej. Na miejsce przybyły jednostki z Państwowej Straży Pożarnej z Turku a także okoliczne jednostki OSP z Piekar, Dobrej, Strachocice oraz Kowale Pańskie. Na miejscu pracuje także grupa operacyjna Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu. Na miejsce pożaru przybył także burmistrz Dobrej.

reklama

Z uwagi na ciężki stan poszkodowanego – liczne poparzenia i obrażenia wewnętrzne - na miejsce zadysponowano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratowniczego. Mimo długotrwałej reanimacji także przy wsparciu ratowników LPR mężczyzny nie udało się uratować. Przyczyny tragedii ustalają funkcjonariusze Policji pod nadzorem prokuratora.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wideo: Pożar lakierni i magazynu w Dobrej. W...

Wideo: Pożar lakierni i magazynu w Dobrej. W akcji...

1 lip.
OSP Piekary włączone do Krajowego Systemu...

OSP Piekary włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo...

13-02-2019
Pożar kotłowni w Strachocicach gasiło 7...

Pożar kotłowni w Strachocicach gasiło 7 zastępów...

30-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama