środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nocny pożar słomy w Chylinie

Nocny pożar słomy w Chylinie - fot: PSP Turek
fot: PSP Turek 

W czwartek 25 lutego o godzinie 3:45 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Turku wpłynęło zgłoszenie od patrolu Policji na numer alarmowy 998 o pożarze sterty słomy w miejscowości Chylin.

Do zdarzenia zostały zadysponowane jednostki OSP z Chylina, Wyszyny, Władysławowa oraz JRG Turek łącznie siedem zastępów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się sterta słomy z okrągłych balotów o wymiarach ok 40m długości, 5m szerokości i 5m wysokości. Pożarem objęta była ok 1/3 sterty słomy w balotach w części środkowej sterty.

reklama

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 4 prądów wody w natarciu na palącą się stertę słomy. W ograniczeniu rozprzestrzeniania się pożaru pomagał ciężki sprzęt udostępniony przez właściciela. Dzięki temu pożar się nie rozprzestrzeniał na całą powierzchnię stogu. W działaniach, które trwały ok. dwóch godzin udział brało łącznie trzydziestu trzech ratowników z PSP i OSP. Przyczyna pożaru nie jest znana, ustalić ma to przybyła na miejsce Policja.

źródło: PSP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Nocny pożar budynku w Tarnowskim Młynie. W...

Nocny pożar budynku w Tarnowskim Młynie. W akcji 10...

14 czerw.
Zderzenie Forda z Oplem w Polichnie. Dwie osoby...

Zderzenie Forda z Oplem w Polichnie. Dwie osoby...

13-11-2020
Druhowie z OSP Chylin włączeni do Krajowego...

Druhowie z OSP Chylin włączeni do Krajowego Systemu...

19-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama