czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

13°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Nocny pożar budynku w Tarnowskim Młynie. W akcji 10 zastępów straży pożarnej.

Nocny pożar budynku w Tarnowskim Młynie. W akcji 10 zastępów straży pożarnej. - fot. OSP Władysławów
fot. OSP Władysławów 

W nocy z niedzieli na poniedziałek tj. z 13 na 14 czerwca br. doszło do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Tarnowski Młyn (gm. Władysławów). W akcji gaśniczej udział brało blisko 40 strażaków. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Jak informuje kpt. Jacek Erkiert z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku zgłoszenie o pożarze otrzymano w poniedziałek 14 czerwca 2021r. o godzinie 00:10 z Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano łącznie 10 zastępów straży pożarnej także z powiatu konińskiego. Pożar gasiło łącznie 38 strażaków z jednostek JRG PSP Turek, OSP Tuliszków, OSP Władysławów, OSP Wyszyna, OSP Chylin oraz z powiatu konińskiego OSP Paprotnia i JRG Konin II. Na miejsce pożaru przybyła także Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Pogotowie Energetyczne.

reklama

-Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że pali się budynek jednorodzinny pustostanu usytuowany przy drodze asfaltowej. Widoczne płomienie wychodzące spod konstrukcji więźby dachowej. Energia elektryczna została odcięta od obiektu zdalnie przez pogotowie energetyczne. Policja przekazała, że w budynku może znajdować się jedna osoba. Przy pomocy kamery termowizyjnej przeszukano wszystkie pomieszczenia obiektu. Brak osób poszkodowanych. Po ugaszeniu pożaru, przy pomocy drabiny i piły łańcuchowej dokonano rozbiórki nadpalonej wieźby dachowej. - relacjonuje kpt. Jacek Erkiert.

Podsumowując spaleniu uległa izba dachowa, konstrukcja dachu. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Akcja gaśnicza trwała ponad 2,5 godziny.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Nocny pożar budynku w Tarnowskim Młynie. W akcji 10 zastępów straży pożarnej.

Podobne artykuły

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama