niedziela 02 kwietnia 2023

Franciszka, Malwiny, Władysława

2°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

41-latek z Turku odpowie za współudział w morderstwie. Wspólna akcja kryminalnych z Turku i Poznania

41-latek z Turku odpowie za współudział w morderstwie. Wspólna akcja kryminalnych z Turku i Poznania - zdjęcie ilustracyjne / fot. policja.pl
zdjęcie ilustracyjne / fot. policja.pl 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, przy współpracy z KPP Turek, zatrzymali 41-latka, który latem ubiegłego roku, wspólnie z ustaloną kobietą, dokonał zabójstwa na terenie Królestwa Niderlandów. Przestępcę zatrzymano na terenie Turku.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu, w ramach współpracy międzynarodowej, podjęli się udzielenia pomocy niderlandzkim śledczym zajmującym się sprawą zabójstwa 59-letniego rolnika. Zdarzenie miało miejsce 7 lipca 2022 w holenderskim Weert. Miejscowi policjanci ustalili, że zabójstwa dokonały dwie osoby. Sprawcy weszli na teren posesji nocą, najpierw uśmiercili psa następnie weszli do domu ofiary. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna obudził się i doszło do konfrontacji, wtedy sprawcy udusili go, a dla zatarcia śladów podpalili dom. Nie było wątpliwości, że kierował nimi motyw rabunkowy.

reklama

Holenderska policja szybko wpadła na trop kobiety biorącej udział w tym zdarzeniu. Okazała się nią 40-letnia Polka, która pracowała na terenie gospodarstwa należącego do ofiary. Kobieta została zatrzymana i trafiła do aresztu. Odmówiła jednak składania wyjaśnień i jakiejkolwiek współpracy z organami ścigania. Śledztwo utknęło w martwym punkcie.

Z uwagi na podejrzenie, że drugim sprawcą również może być obywatel Polski, na prośbę holenderskich policjantów w sprawę zaangażowali się kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Po niespełna dwóch miesiącach od zdarzenia, policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu ustalili, że współsprawcą zabójstwa jest 41-letni mieszkaniec Turku. 22 sierpnia 2022 roku na terenie miasta mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z KWP w Poznaniu oraz Komendy Powiatowej Policji w Turku.

Poinformowana o zatrzymaniu strona holenderska, wydała wobec 41-latka, Europejski Nakaz Aresztowania oraz Europejski Nakaz Dochodzeniowy. Na początku września 2022 roku sąd zdecydował o ekstradycji podejrzanego do Holandii.

reklama

Michał Sidorowicz
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: michal@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
reklama
Podobne artykuły
Bardzo szybki, bardzo fajny i bardzo...

Bardzo szybki, bardzo fajny i bardzo nieoznakowany. Wideorejestrator...

29 mrz.
Śmiertelny wypadek na Muchlinie. Nie żyje...

Śmiertelny wypadek na Muchlinie. Nie żyje 62-letnia rowerzystka

9 lt.
Mieszkaniec powiatu stracił 2,5 tysiąca...

Mieszkaniec powiatu stracił 2,5 tysiąca złotych! Nowe metody...

30 st.
Zostali bez prawa jazdy. Trzech młodych...

Zostali bez prawa jazdy. Trzech młodych kierowców z powiatu tureckiego...

18 st.
Kryminalni górą! Policjanci zagrali o Puchar...

Kryminalni górą! Policjanci zagrali o Puchar Komendanta Powiatowego...

22-11-2022

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama