niedziela 28 maja 2023

Augustyna, Ingi, Jaromira

19°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Uratowali ludzkie życie. Dwoje turkowskich policjantów uhonorowanych "Kryształowymi Gwiazdami"

Uratowali ludzkie życie. Dwoje turkowskich policjantów uhonorowanych
fot.: Małgorzata Meloch 

Uratować ludzkie życie – to dla nich największa nagroda. Dwoje policjantów z Turku dołączyło do grona funkcjonariuszy uhonorowanych „Kryształowymi Gwiazdami” – wyróżnieniem przyznawanym za ocalenie życia bliźnim.

„Kryształowa Gwiazda” i „Kryształowa Gwiazda ze wstęgą” to jedyne w swoim rodzaju wyróżnienia dla policjantek i policjantów, którzy podczas służby uratowali życie drugiemu człowiekowi. Laureatów wyróżnia to, że niezależnie od tego czy akurat są w służbie, czy w dniu wolnym, gdy widzą niebezpieczeństwo i zagrożenie, po prostu reagują. Co więcej, w swoich działaniach, zdrowie i życie postronnych osób zawsze stawiają ponad własne bezpieczeństwo. W działaniu wszystkich wyróżnionych widać jak na dłoni, że słowa roty policyjnego ślubowania: „(…) strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”, mają dla nich szczególne znaczenie.

reklama

Pod koniec kwietnia w Trzebawiu odbyła się uroczysta gala, podczas której kolejne trafiły do rąk policjantów i policjantek z Wielkopolski. Do grona laureatów dołączyło 52 mundurowych, którzy w służbie lub poza nią uratowali ludzkie życie. W ich gronie znalazło się również dwoje funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Turku.

17 czerwca 2022 roku, dwoje turkowskich policjantów, w trakcie kontroli pojazdu, w którym znajdowały się dwie osoby, zauważyło, że jeden z mężczyzn zaczął drżeć i charczeć. Człowiek osunął się na bok siedzenia oraz zaczął sinieć. Mundurowi wezwali karetkę pogotowia, a następnie sami przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po przybyciu na miejsce załogi karetki pogotowia i trzykrotnym użyciu defibrylatora, udało się przywrócić funkcje życiowe u mężczyzny. Nie da się ukryć, że podjęte przez funkcjonariuszy szybkie decyzje oraz zdecydowane działanie pozwoliły uratować życie ludzkie.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
reklama
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
fot.: Małgorzata Meloch2
fot.: Małgorzata Meloch3
fot.: Małgorzata Meloch4
fot.: Małgorzata Meloch5
Podobne artykuły
Mandat, punkty i zatrzymanie prawa jazdy. Młody...

Mandat, punkty i zatrzymanie prawa jazdy. Młody motocyklista zatrzymany...

23 maj.
Tuliszków: Przyjechali na osiemnastkę do...

Tuliszków: Przyjechali na osiemnastkę do koleżanki. Ich ciała znaleźli...

14 maj.
Wyszkoleni z pierwszej pomocy. Ruszył cykl...

Wyszkoleni z pierwszej pomocy. Ruszył cykl zajęć dla policjantów z Turku

8 maj.
Tragiczny początek tygodnia. Nie żyje kierowca...

Tragiczny początek tygodnia. Nie żyje kierowca busa, który uderzył w...

25 kw.
Wzięła kredyt i przekazała kasę oszustom....

Wzięła kredyt i przekazała kasę oszustom. Mieszkanka powiatu tureckiego...

24 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama