wtorek 23 lipca 2024

Sławy, Sławosza, Żelisławy

reklama

11-latek porażony prądem na osiedlu Wyzwolenia w Turku. Wyszedł wieczorem pojeździć na rolkach

11-latek porażony prądem na osiedlu Wyzwolenia w Turku. Wyszedł wieczorem pojeździć na rolkach
 

Krzycząc, trzymał kurczowo latarnię. Pomogli mu przechodnie. Tylko dzięki temu 11-letni chłopiec nie doznał poważniejszych urazów.

Coraz dłuższe czerwcowe dni zachęcają do wieczornej aktywności na świeżym powietrzu. Niestety, dla 11-letniego chłopca, który środowy wieczór postanowił spędzić jeżdżąc na rolkach po osiedlu Wyzwolenia w Turku, wieczorna przygoda skończyła się niezbyt przyjemnie. Tylko szybka interwencja przechodniów, pozwoliła uniknąć jeszcze gorszych konsekwencji.

reklama

Około godz. 21:30, podczas jazdy na rolkach, 11-latek, chcąc przejechać na drugą stronę jezdni, objął uliczną latarnię. Jak się okazało metalowa lampa była pod napięciem i dziecko nie mogło się od niej oderwać. Zaalarmowani krzykiem chłopca, z szybką interwencją pośpieszyli przechodnie. Tylko dzięki temu wypadek nie skończył się poparzeniem, a jedynie szokiem. Dziecko trafiło na oddział dziecięcy turkowskiego szpitala, gdzie przebywa na obserwacji.

- Przybyli na miejsce zdarzenia pracownicy pogotowia energetycznego potwierdzili, że metalowy słup był pod napięciem – mówi podkomisarz. Dorota Grzelka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Turku. – Latarnia została odłączona od zasilania. Okoliczności zdarzenia wyjaśniane przez funkcjonariuszy turkowskiej policji.

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
11-latek porażony prądem na osiedlu Wyzwolenia w Turku. Wyszedł wieczorem pojeździć na rolkach
Podobne artykuły
Znaleźli biały proszek i konopie! Policjanci...

Znaleźli biały proszek i konopie! Policjanci z Turku na tropie...

23-08-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama