czwartek 29 lipca 2021

Marty, Konstantego, Olafa

15°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Szajka złapana. Kradli też w Turku

Szajka złapana. Kradli też w Turku - Źródło: www.konin.policja.gov.pl
Źródło: www.konin.policja.gov.pl 

Sprzęt RTV, elektronarzędzia, komputery, pojazdy – o wielokrotną kradzież mienia podejrzewana jest trójka mężczyzn, zatrzymana przez konińskich policjantów. Złodzieje grasowali na terenie kilku powiatów, nie omijając naszego miasta.

Podejrzani to trzech mieszkańców gminy Ślesin. Wiele wskazuje na to, że to oni są złodziejami, którzy dokonali szeregu kradzieży. Terenem działań grupy przestępców był powiat koniński i sąsiadujące z nim samorządy. Plan działania złodziei polegał na "odwiedzinach" domów, sklepów i siedzib firm, pod nieobecność właścicieli czy pracowników. Następnie pozostawało już tylko poradzenie sobie z zabezpieczeniami i oczyszczenie pomieszczeń z co wartościowszych rzeczy. Jeśli chodzi o Turek, to - jak informuje KMP w Koninie - w naszym mieście złodzieje ukradli min. samochód marki Volkswagen Golf.

reklama

Lista "osiągnięć" przestępców jest dość długa. Styczniowe włamanie do remizy w Ślesinie i kradzież min. zestawu hydraulicznego ratownictwa drogowego, wyniesienie z terenu firmy budowlanej w Gosławicach sprzętu komputerowego i elektronarzędzi, splądrowanie domu w Wygodzie – to tylko kilka przykładów przestępstw, o które podejrzewani się trzej mężczyźni. Przeszukania przyniosły już konkretne efekty. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia, między innymi kino domowe, elektronarzędzia, młot pneumatyczny itp.

Mieszkańcy gminy Ślesin podejrzewani są łącznie o kilkanaście kradzieży.  Za ich czyny grozi im kara od roku do 10  lat więzienia.

AW
Źródło: www. konin.policja.gov.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Kradli elektronarzędzia teraz grozi im 5 lat

Kradli elektronarzędzia teraz grozi im 5 lat

18-12-2018
Turek: Policjanci zatrzymali złodzieja...

Turek: Policjanci zatrzymali złodzieja elektronarzędzi

19-02-2018
Elektronarzędzia przepadły z garaży

Elektronarzędzia przepadły z garaży

03-04-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama