wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Prawie 3 lata dla Karoliny P.

Prawie 3 lata dla Karoliny P. - Źródło: sxc.hu / Jason Morrison
Źródło: sxc.hu / Jason Morrison 

W piątkowe popołudnie zakończyło się prowadzone w Sądzie Rejonowym w Turku postępowanie w sprawie październikowego wypadku w Szadowie Księżym. Na dzień dzisiejszy turkowiance, która prowadziła audi, grozi kara 2 lata i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Od tego wyroku kobieta może się jeszcze odwoływać.

Sprawa śmiertelnego wypadku na jednej z podturkowskich dróg powróciła na wokandę w miniony poniedziałek. Wtedy to głos zabrali przekonujący o winie Karoliny P. oskarżyciele, jak również jej obrońca. Wówczas prokurator wnioskował o zasądzenie 4 lat pozbawienia wolności, z kolei mecenas reprezentujący oskarżoną mówił o konieczności wymierzenia sprawiedliwej kary, którą – w jego mniemaniu – miałby być wyrok nieprzekraczający 2 lat pozbawienia wolności.

reklama

Sprawa znalazła (póki co) swój finał cztery dni później, czyli 27 kwietnia. Wtedy to okazało się, że Karolina P. została uznana winną zarzucanych jej czynów. Karą dla niej ma być wyrok 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto kobieta nie będzie mogła przez najbliższe 6 lat kierować pojazdami mechanicznymi (kategorii B). Ponadto Karolina P. będzie musiała pokryć rożnego rodzaju koszty postępowania, o łącznej kwocie około 5 tysięcy złotych. Ogłoszony w piątek wyrok jest nieprawomocny. Turkowianka może się od niego odwołać w ciągu 14 dni.

W uzasadnieniu wyroku sędzia naświetlił rozmaite okoliczności obciążające i łagodzące,  o których można było mówić w przypadku tej sprawy. Na niekorzyść Karoliny P. na pewno świadczył skutek wypadku (śmierć pasażera auta), jej stan upojenia alkoholowego (około 2,5 promila) oraz sposób i ilość naruszonych zasad uczestnictwa w ruchu drogowym. Okolicznością łagodzącą było swego rodzaju przyczynienie się ofiary wypadku do zdarzenia, poprzez zgodzenie się na jazdę z kierowcą, który spożywał alkohol.

Do tragedii w Szadowie Księżym doszło w dniu 20 października 2011 roku, około godz. 02:40. Tam na remontowanym odcinku trasy Turek – Koło kierowane przez 26-letnią kobietę audi uderzyło w tył stojącego przed sygnalizacją świetlną lublina. W wyniku wypadku śmierć poniósł 34-letni pasażer samochodu osobowego.

reklama

AW

Z uwagi na to, iż powyższy materiał dotyczy wypadku ze skutkiem śmiertelnym i decyzji niezawisłego sądu prosimy o rozsądek w jego komentowaniu. Przypominamy, że komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich mogą poskutkować nawet pociągnięciem do odpowiedzialności karnej i cywilnej z inicjatywy w ten sposób pokrzywdzonych.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Dziadowice: Jechał audi, miał 2,4 promila

Dziadowice: Jechał audi, miał 2,4 promila

01-03-2017
Jechał Audi, wjechał w Passata. BMW też

Jechał Audi, wjechał w Passata. BMW też "oberwało"

20-02-2017
Wideo: Zderzenie bmw i audi w Cisewie. Cztery...

Wideo: Zderzenie bmw i audi w Cisewie. Cztery osoby...

12-02-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama