piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Policjanci złapali hienę cmentarną

Policjanci złapali hienę cmentarną
 

Nekropolie są dla jednych osób miejscem zadumy, dla innych złodziejskiego zarobku. Szczytem chamstwa i brakiem poszanowania jakichkolwiek wartości wykazał się pewien 21-latek o „lepkich rękach”, ale na szczęście jego działania ukrócili policjanci.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku, na przełomie stycznia i lutego 2013 do funkcjonariuszy zaczęły docierać informacje, dotyczące dewastacji cmentarzy w Turku. Ktoś pojawiał się tam, by zabierać np. elementy mosiężne z pomników. Przeprowadzone przez policjantów rozmowy, rozpytania i inne czynności przyniosły oczekiwany skutek. W dniu 26 lutego zatrzymany został 21-letni mieszkaniec Turku, na stałe przebywający w Kole.

reklama

Delikwent cmentarne "łupy" niszczył, a następnie elementy skradzionych mosiężnych ozdób i wazonów sprzedawał jako złom. Mężczyznie postawiono 8 zarzutów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

AW
Źródło: www.turek.policja.gov.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Akcja Znicz 2017 trwa

Akcja Znicz 2017 trwa

01-11-2017
Słodków: Kto podpalił sklepik przy cmentarzu?

Słodków: Kto podpalił sklepik przy cmentarzu?

27-07-2016
Malanów: Wypadek na cmentarzu. Płyta...

Malanów: Wypadek na cmentarzu. Płyta przygniotła...

22-07-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama