wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

9°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Brudzew: Nie ma mundurowych, będą mieszkania

Brudzew: Nie ma mundurowych, będą mieszkania
 

Choć na terenie naszego powiatu zlikwidowano rok temu kilka posterunków Policji, nie znaczy to jednak, iż opuszczone budynki się zmarnują. Stosowny pomysł na zagospodarowanie tego rodzaju nieruchomości mają władze Gminy Brudzew.

W dniu 5 listopada, podczas XXXVII sesji Rady Gminy Brudzew tamtejsi samorządowcy musieli pochylić się nad projektem uchwały ws. wyrażenia zgody na nabycie przez gminę nieruchomości położonej w miejscowości Brudzew w drodze darowizny. Projekt uchwały dotyczył właśnie  byłego posterunku Policji. Budynek ów ostatnimi czasy był we władaniu Skarbu Państwa, a zarządzał nim z mocy prawa starosta. W ten oto sposób pojawiła się szansa na to, by nieruchomość została przekazana Gminie Brudzew.

reklama

Wspomniany projekt uchwały radni poparli jednogłośnie, a co za tym idzie gmina zyska prawo własności nieruchomości zabudowanej byłym posterunkiem Policji oraz budynkiem gospodarczym, z przeznaczeniem na lokale socjalne oraz siedzibę GOPS. – Szczególnie chodzi o lokale socjalne. To co się zdarzyło tym roku - czyli tragedia w Janiszewie - pokazało, że gdy jest odpowiedni lokal, dana rodzina ma się gdzie wprowadzić. Teraz też będzie takie zabezpieczenie. Nie życzymy nikomu, bo kogoś coś spotkało, ale w przypadku takiej potrzeby, będzie gdzie się wprowadzić – stwierdził przewodniczący Kiciński.

Gmina Brudzew będzie mogła w otrzymanym budynku realizować założone cele, nie będzie mogła natomiast darowanej nieruchomości zbyć.

AW

Podobne artykuły

Będą nowe wozy dla strażaków z OSP Tuliszków i...

Będą nowe wozy dla strażaków z OSP Tuliszków i...

20 st.
Kolejne zmiany w budżecie gminy Brudzew....

Kolejne zmiany w budżecie gminy Brudzew. Kolnica...

30-09-2020
Brudzew: Radny domaga się szybkiego radiowozu,...

Brudzew: Radny domaga się szybkiego radiowozu, by...

31-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama