poniedziałek 17 czerwca 2024

Laury, Leszka, Marcjana

reklama

Msze, kwiaty i koncerty. 232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w gminach powiatu tureckiego

Msze, kwiaty i koncerty. 232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w gminach powiatu tureckiego
 

Wiwat Sejm, wiwat Naród, wiwat wszystkie stany! – napisał Adam Mickiewicz w swoim największym dziele – „Panu Tadeuszu”. Nic dziwnego – uchwalona przez Sejm Wielki 232 lata temu, Konstytucja 3-go Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawą zasadniczą, regulującą funkcjonowanie państwa. Dziś 3 maja jest jednym z najważniejszych polskich świąt narodowych, a jej obchody wpisują się w samorządowe obchody każdej Majówki. Również w gminach powiatu tureckiego.

Patriotycznie i rodzinnie we Władysławowie

UG Władysławów oraz GOK Władysławów serdecznie zapraszają na obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W programie msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Russocicach, która rozpocznie się o godz. 11:00. Po niej uroczystości przed pomnikiem ,,Tym, co za Ojczyznę walczyli, cierpieli, ginęli…”. A od godz. 14:00 Majowy Festyn Rodzinny na ul. Rynek we Władysławowie.

reklama

Chopin i polska poezja w Dobrej

Wyjątkowe oblicze będą mieć tegoroczne uroczystości w gminie Dobra. Po mszy św., która w intencji Ojczyzny i lokalnej społeczności, będzie odprawiona w dobrskim kościele o godz. 11:30, złożenie kwiatów pod tablicami okolicznościowymi. O godz. 13:00, w sali widowiskowej Centrum Kultury w Dobrej, rozpocznie się program słowno-muzyczny „Chopin i polska poezja” w wykonaniu Leny Ledoff (piano) i Przemysława Dąbrowskiego (słowo).

Tuliszków – msza, 90-lecie OSP Ogorzelczyn i zabawa dla najmłodszych

W Tuliszkowie 3 maja rozpocznie się zbiórką na Placu Wolności (o 10:30) i przemarszem do kościoła św. Wita, gdzie o godz. 11.00 msza św. Po niej złożenie wiązanek pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

O godz. 13:00, w świetlicy wiejskiej w Ogorzelczynie odbędą się uroczystości strażackie związane z 90-leciem tamtejszej OSP. W programie poświęcenie sztandaru i wręczenie odznaczeń.

Od godz. 15:00 do 19:00, w hali widowiskowo-sportowej w Tuliszkowie, impreza pod hasłem „Radość z biało-czerwoną”, a w programie: gry, zabawy i animacje, dmuchane zamki i tatuaże (płatne).
 

reklama

Kawęczyn – podwójne uroczystości

W gminie Kawęczyn patriotyczne uroczystości odbędą się w dwóch miejscach – w Tokarach Pierwszych i Kowalach Pańskich. W Tokarach zbiórka o godz. 10:45, na placu 650-lecia Tokar, potem przemarsz pod kościół parafialny, gdzie odbędzie się złożenie kwiatów i występy artystyczne uczniów Szkoły Podstawowej w Kawęczynie. O godz. 11:30 msza św.

W kościele w Kowalach Pańskich msza, połączona z częścią artystyczną w wykonaniu uczniów tamtejszej szkoły, rozpocznie się również o godz. 11:30. Po niej złożenie kwiatów pod pamiątkową tablicą na placu przy kościele.

Koncert orkiestry dętej OSP w Brudzewie i msza w Psarach

W samo południe mszą świętą, odprawioną w kościele św. Mikołaja, rozpoczną się uroczystości 3 Majowe w Brudzewie. Po mszy uroczysty przemarsz i złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową, a o godz. 13:30 koncert orkiestry dętej OSP Brudzew, działającej przy GOK Wozownia.

W gminie Przykona o 11;15 zbiórka przy Urzędzie Gminy i przemarsz do kościoła w Psarach, gdzie o 11:30 odbędzie się msza św. Po niej złożenie kwiatów pod obeliskiem przy Zespole Szkół w Przykonie.

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
Podobne artykuły
Sołtysi radzą. Spotkania z liderami wsi w...

Sołtysi radzą. Spotkania z liderami wsi w gminach Władysławów i...

16 st.
To będzie wyjątkowa jesień w Dobrej! Teatr i...

To będzie wyjątkowa jesień w Dobrej! Teatr i Stowarzyszenie Zagraj...

15-09-2023
Psi goście na spotkaniu autorskim w Powiatowej...

Psi goście na spotkaniu autorskim w Powiatowej Bibliotece Publicznej w...

07-06-2023
Dostojna jubilatka z Ogorzelczyna i gminne...

Dostojna jubilatka z Ogorzelczyna i gminne obchody Dnia Strażaka w...

04-05-2023
Witaj Majowa Jutrzenko! 232. rocznica...

Witaj Majowa Jutrzenko! 232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

04-05-2023
Wolność, Naród i Ojczyzna - apel...

Wolność, Naród i Ojczyzna - apel patriotyczny w Szkole Podstawowej w...

30-04-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama