piątek 25 września 2020

Aureli, Kamila, Kleofasa

reklama

Dobra: Szeryf bez łańcucha czyli koszmar emeryta

Dobra: Szeryf bez łańcucha czyli koszmar emeryta
 

W dniu 14 listopada odbyła się XXXII sesja Rady Miejskiej w Dobrej. W jej trakcie tamtejsi samorządowcy zdobyli się na podjęcie dyskusji o jakości pracy funkcjonariuszy z dobrskiego Posterunku Policji, a nie były to miłe słowa.

Rozważania w tym temacie rozpoczął radny Henryk Gręzicki. Samorządowiec mówił o tym, że zdarza się, że policjanci straszą mandatami starszych ludzi, którzy przechodzą przez jezdnię w miejscu niedozwolonym itp.: – To tak trochę jest nie po naszemu. Ludzie się złoszczą, że Policja nie chodzi wieczorami, kosze połamane  w parkach, a tu ludzi się zaczepia.

reklama

Szybko się okazało, że inni samorządowcy nie tylko nie zamierzają bronić mundurowych, ale sami wolą też rzucić kilka gorzkich słów. – Docierają do mnie również takie sygnały. Nie sygnały nawet, a wręcz opowieści, relacje. Troszeczkę to nie przypomina takiego pilnowania porządku, tylko trochę takiego psa spuszczonego z łańcucha, z jakąś szarpaniną, z jakąś rzeczywiście gonitwą za tymi starszymi osobami, które próbują sobie skrócić drogę, niosąc 5 kilo ziemniaków. (…) Troszeczkę to takie szeryfowanie, tak powiem, w wielkim cudzysłowiu – wyraził swoją srogą opinię przewodniczący Rady Miejskiej - Wojciech Błażełek.

Głos w dyskusji zabrał także burmistrz. Włodarz Dobrej także nie zamierzał „słodzić” policjantom. –  Muszę z przykrością stwierdzić, że podobne uwagi docierają do mnie. Szczególnie są poważne narzekania na jednego... na dwóch policjantów. Będę rozmawiał z panem komendantem, jednym i drugim, ale nie chcę być odpowiedzialny za to, co się stanie, bo my nie mamy merytorycznego wpływu na policjantów (….). Przekażę informację, że rzecz była poruszana na sesji – mówił Andrzej Piątkowski.

AW

Podobne artykuły

Dobra: Fotowoltaiki nie ma kto montować....

Dobra: Fotowoltaiki nie ma kto montować. Przetarg...

07-08-2018
Dobra: Uczcili Dzień Walki i Męczeństwa Wsi...

Dobra: Uczcili Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej

13-07-2018
Dobra: Absolutorium dla burmistrza. Piątkowski...

Dobra: Absolutorium dla burmistrza. Piątkowski...

20-06-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama