piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

17°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Transsyberyjska podróż życia

Transsyberyjska podróż życia - foto: materiał prasowy bibl. w Malanowie
foto: materiał prasowy bibl. w Malanowie 

W miniony piątek, 15 listopada, do Malanowa przybył Romuald Koperski - podróżnik, który groźną Syberię zna jak własną kieszeń. Było to już trzecie z serii malanowskich spotkań ze sławnymi polskimi podróżnikami.

Romuald Koperski jest pomysłodawcą i organizatorem rajdów „Transsyberia”, w tym najtrudniejszego rajdu samochodowego na świecie: „Transsyberia Gigant 2004”. Napisał on wiele książek poświęconych Syberii, którą wielokrotnie przejechał wzdłuż i wszerz. Działa on także na rzecz zmiany stosunków polsko-rosyjskich, walcząc ze stereotypami o odwiecznej antypatii tych dwóch słowiańskich narodów.

reklama

Wizyta podróżnika miała miejsce 15 listopada w Świetlicy Wiejskiej w Malanowie. Poza ciekawą lekcją geografii, spotkanie było niezwykłą inspiracją oraz motywacją do realizacji swoich marzeń i poznawania świata. Wykład Koperskiego pełny był opowieści o innych kulturach i różnorodnej przyrodzie Syberii, ale także o nieograniczonych możliwościach człowieka.

Licznie zgromadzona na sali młodzież gimnazjalna mogła dowiedzieć się m.in. tego, że latem (bardzo gorzącym) Syberia jest nie do przebycia drogą lądową. Spowodowane jest to ogromnymi roztopami, tworzącymi błota i bagna. Z kolei trwającą 7 miesięcy zimą, potężne syberyjskie rzeki zamieniają się w lodowe autostrady o szerokości dochodzącej nawet do 30 km.

Było to przedostatnie spotkanie z serii „Poznaj Świat”. Cykl zakończy ponowna wizyta Krzysztofa Petka, która będzie miała miejsce w lutym. Dotychczas w Malanowie o swoich podróżach opowiadali Jacek Pałkiewicz, Krzysztof Petek i Jacek Hałasiński. 

foto: materiał prasowy bibl. w Malanowie, MD

reklama
foto: materiał prasowy bibl. w Malanowie2
foto: materiał prasowy bibl. w Malanowie3
4
5

Podobne artykuły

Koniec z WF-em na korytarzu! Sala sportowa w...

Koniec z WF-em na korytarzu! Sala sportowa w...

28 wrz.
Aktywna sobota w Celestynach.

Aktywna sobota w Celestynach. "Malanowska Jesień" w...

27 wrz.
Wrzesień pożegnamy aktywnie! Przed nami weekend...

Wrzesień pożegnamy aktywnie! Przed nami weekend...

23 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama