poniedziałek 10 sierpnia 2020

Bianki, Borysa, Wawrzyńca

reklama

Sąd sprawdzi, jak często choruje wójt Z.

Sąd sprawdzi, jak często choruje wójt Z.
 

Teoretycznie w dniu 15 stycznia w Sądzie Rejonowym w Turku miał nastąpić kolejny etap postępowania w tej sprawie związanej z budową kompleksu Moje Boisko „Orlik 2012” we Władysławie. Rozprawa musiała zostać jednak odroczona, bo zabrakło na niej wójta Krzysztofa Z.

Jak pamiętają nasi Czytelnicy, zdaniem Prokuratury Okręgowej w Koninie realizacja inwestycji, jaką była budowa kompleksu Moje Boisko „Orlik” 2012 we Władysławowie, naraziła tę gminę na straty w wysokości ok. 309 tys. zł. W związku z tym prokuratura postawiła zarzuty inspektorowi nadzoru, kierownikowi budowy oraz włodarzowi wspomnianego samorządu.

reklama

Postępowanie nie ma swego ciągu dalszego, gdyż w środowej rozprawie nie mógł uczestniczyć jeden z oskarżonych i ta musiała zostać odroczona. Osobą, która posiadała stosowne zaświadczenie wystawione przez lekarza, jest Krzysztof Z., a przedłożył je obrońca wójta. Teoretycznie kolejna rozprawa odbyć ma się w lutym 2014 roku. Przedkładanie zaświadczeń ma jednak swoje konsekwencje.

W dniu 15 stycznia Sąd zadecydował, że konieczne będzie zasięgnięcie opinii specjalisty medycyny sądowej, na okoliczność ustalenia, czy stan zdrowia wójta uniemożliwia mu udział w rozprawach, a jeśli tak, to ile trwać może występowanie owej przeszkody. Sąd zwróci się także do Urzędu Gminy we Władysławowie z wnioskiem o podanie w jakich okresach czasu - pomiędzy styczniem 2012 roku a 15 stycznia 2014 roku - wójt Krzysztof Z. korzystał ze zwolnień lekarskich i nie był obecny w pracy.

AW

reklama

Ps. W dniu 15 stycznia br. w Sądzie Rejonowym w Turku miały się odbyć aż dwie rozprawy z wójtem Krzysztofem Z. na ławie oskarżonych. O drugiej z nich piszemy w materiale "Wójt Z. nie mógł stanąć przed sądem".

Podobne artykuły

VIII Zawody Strzeleckie Radnych i Sołtysów w...

VIII Zawody Strzeleckie Radnych i Sołtysów w...

22 lip.
Nowy chodnik dla mieszkańców gminy Władysławów...

Nowy chodnik dla mieszkańców gminy Władysławów już...

15 lip.
Ksiądz prał. ppłk. Krzysztof Karpiński...

Ksiądz prał. ppłk. Krzysztof Karpiński proboszczem...

12 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama