Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

20°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Sąd sprawdzi, jak często choruje wójt Z.

Sąd sprawdzi, jak często choruje wójt Z.
 

Teoretycznie w dniu 15 stycznia w Sądzie Rejonowym w Turku miał nastąpić kolejny etap postępowania w tej sprawie związanej z budową kompleksu Moje Boisko „Orlik 2012” we Władysławie. Rozprawa musiała zostać jednak odroczona, bo zabrakło na niej wójta Krzysztofa Z.

Jak pamiętają nasi Czytelnicy, zdaniem Prokuratury Okręgowej w Koninie realizacja inwestycji, jaką była budowa kompleksu Moje Boisko „Orlik” 2012 we Władysławowie, naraziła tę gminę na straty w wysokości ok. 309 tys. zł. W związku z tym prokuratura postawiła zarzuty inspektorowi nadzoru, kierownikowi budowy oraz włodarzowi wspomnianego samorządu.

reklama

Postępowanie nie ma swego ciągu dalszego, gdyż w środowej rozprawie nie mógł uczestniczyć jeden z oskarżonych i ta musiała zostać odroczona. Osobą, która posiadała stosowne zaświadczenie wystawione przez lekarza, jest Krzysztof Z., a przedłożył je obrońca wójta. Teoretycznie kolejna rozprawa odbyć ma się w lutym 2014 roku. Przedkładanie zaświadczeń ma jednak swoje konsekwencje.

W dniu 15 stycznia Sąd zadecydował, że konieczne będzie zasięgnięcie opinii specjalisty medycyny sądowej, na okoliczność ustalenia, czy stan zdrowia wójta uniemożliwia mu udział w rozprawach, a jeśli tak, to ile trwać może występowanie owej przeszkody. Sąd zwróci się także do Urzędu Gminy we Władysławowie z wnioskiem o podanie w jakich okresach czasu - pomiędzy styczniem 2012 roku a 15 stycznia 2014 roku - wójt Krzysztof Z. korzystał ze zwolnień lekarskich i nie był obecny w pracy.

AW

reklama

Ps. W dniu 15 stycznia br. w Sądzie Rejonowym w Turku miały się odbyć aż dwie rozprawy z wójtem Krzysztofem Z. na ławie oskarżonych. O drugiej z nich piszemy w materiale "Wójt Z. nie mógł stanąć przed sądem".

Podobne artykuły

OSP Kuny w Krajowym Systemie...

OSP Kuny w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym na...

2 sierp.
Jakub Milczuk z UKS Skoczek na podium w...

Jakub Milczuk z UKS Skoczek na podium w...

1 sierp.
Koncert

Koncert "PÓKI POLSKA ŻYJE W NAS" już 8 sierpnia we...

31 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama