piątek 18 września 2020

Ireny, Irminy, Stanisława

reklama

Kto kradnie referendalne banery?

Kto kradnie referendalne banery?
Jeden z banerów informujących o referendum 

W Gminie Turek znikają banery oraz plakaty informujące o mającym się odbyć 26 stycznia referendum ws. odwołania Rady Gminy Turek. Komu zależy na tym, aby wieść o głosowaniu nie rozeszła się po gminie? Tym najprawdopodobniej zajmie się policja. Trwa szacowanie strat powstałych przez akt wandalizmu.

Mieszkańcy zaangażowani w inicjatywę referendalną odnotowali zniknięcie conajmniej 3 banerów informujących i zachęcających do udziału w referendum ws. odwołania Rady Gminy Turek. Zniknęły banery w Słodkowie: koło remizy OSP i przy rozjeździe koło kościoła na górce, oraz na Grabieńcu.

reklama
Członkowie Inicjatywy Referendalnej czekają na nagranie z monitoringu przy Asie, które być może pomoże w identyfikacji sprawców.

Próbowano również zerwać również baner koło restauracji AS, jednak ten był wystarczająco dobrze przymocowany. Teraz członkowie Inicjatywy Referendalnej czekają na nagranie z monitoringu przy Asie, które być może pomoże w identyfikacji sprawców.

O zaistniałej sytuacji poinformował nas rzecznik prasowy Inicjatywy Referendalnej w gminie Turek, Michał Kocik. Według Kocika banery wisiały na pewno w niedzielę. Ponadto regularnie zrywane są plakaty informacyjne. Na chwilę obecną członkowie Inicjatywy sprawdzają stan pozostałych banerów i planują skuteczniejszą formę promocji.

reklama

- Sprawa jest o tyle przykra, że banery oraz plakaty zostały wykonane ze składek mieszkańców gminy – mówi Kocik. - Po raz kolejny jesteśmy świadkami tego, jak szanowane są pieniądze obywateli - dodaje z żalem.

Podobne artykuły

Dożynki miasta i gminy Turek. Nagrodzono...

Dożynki miasta i gminy Turek. Nagrodzono wszystkie...

24 sierp.
Referendum w Tuliszkowie do kosza. Rada zostaje

Referendum w Tuliszkowie do kosza. Rada zostaje

09-12-2019
Referendum odwoławcze Rady Miasta w Tuliszkowie...

Referendum odwoławcze Rady Miasta w Tuliszkowie już...

20-11-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama