poniedziałek 03 października 2022

Bogumiła, Gerarda, Józefy

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Zobacz, co gminy przygotowały na ferie!

Zobacz, co gminy przygotowały na ferie! - Foto: sxc.hu / Jason Lemay
Foto: sxc.hu / Jason LemayFerie zimowe to czas odpoczynku i zabawy! Zobacz, jakie atrakcje czekają na Twoje dziecko 

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami, co na pewno jest dla wszystkich uczniów powodem do radości. Prezentujemy zestawienie propozycji spędzenia tego czasu dla dzieci i młodzieży z poszczególnych gmin. Sprawdź, jakie atrakcje czekają w Twojej okolicy!

O to, by uczniowie mogli spędzić aktywnie czas ferii zadbał Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie. Codziennie będą tam odbywały się turnieje sportowe i zajęcia np. badmintona. Zostanie także wydłużony czas otwarcia Sali Sportowej. Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie przygotowało ciekawe zajęcia plastyczne, z quillingu (tworzenie kartek ozdobnych) oraz z wykorzystaniem masy solnej. Zajęcia są bezpłatne, zapisywać można się do 31 stycznia w CkiS także telefonicznie. Stowarzyszenie Sportowo – Kulturalne wsi Czachulec zaprasza na dyskotekę, która odbędzie się 7 lutego oraz kulig połączony z ogniskiem (termin zależny od pogody).

reklama

Bogatą ofertę dla uczniów przygotowała gmina Tuliszków. Podczas ferii w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury będzie można wziąć udział w rytmice anglojęzycznej dla dzieci, zajęciach plastycznych, dniach gier planszowych i Play Station 3, czy w bezpłatnych zajęciach karate,  organizowanych przez Wielkopolski Klub Sportów Walki w Tuliszkowie. Prócz tego w sobotę 8 lutego będzie można bawić się podczas „Dmuchanej soboty na hali”, czyli bezpłatnie korzystać z dmuchanego wesołego miasteczka.

Na dzieci i młodzież z Tuliszkowa czekają także spektakle w wykonaniu studia ART-Re z Krakowa, warsztaty fotografii otworkowej oraz spotkania na torze samochodowym. W Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej będą miały miejsce spotkania dla rodziców, zajęcia plastyczne i pokazy filmowe dla najmłodszych. Przypominamy, że we wtorek, 4 lutego o godz. 11.00 do M-GOK zawita Jacek Kurowski, dziennikarz i sprawozdawca sportowy TVP.

O codzienną dawkę dobrej zabawy zadba również Gmina Dobra – tam na dzieci i młodzież czekają m.in. konkurs na najciekawszą maskę karnawałową, komiks oraz ilustrację do fragmentu książki, wykonywanie kartek walentynkowych, karaoke, dekorowanie ciasteczek i zabawa taneczna dla przedszkolaków. Podczas ferii odbędzie się Gminny Konkurs Piosenki o Nagrodę Burmistrza Dobrej. Organizatorami zabaw są Centrum Kultury w Dobrej, Biblioteka Publiczna oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dobrej.

O najmłodszych nie zapomniała także Gmina Władysławów. Uczniowie wolny czas będą mogli spędzić m.in. na wizytach w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera, warsztatach plastycznych, oglądaniu spektakli w wykonaniu studia ART-RE („Jaś i drzewo fasoli”, „Kniaź i Popiel”). Młodzież z artystycznym zacięciem będzie mogła spotkać się z rzeźbiarzem i zobaczyć pracownię snycerską. Na chętnych czekają także Turniej Tenisa Stołowego, wycieczka do Łodzi czy piknik w lesie z ogniskiem. Na zakończenie odbędzie się Zimowy Bal Przebierańców. Dokładne informacje oraz zapisy prowadzone są przez organizatora – Gminny Ośrodek Kultury.

reklama

Atrakcji jest jak widać całkiem sporo. Przypominamy, że ferie trwać będą w dniach 3 – 14 luty. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie w bogatej ofercie gmin naszego powiatu.

ma

Foto: Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie2
Foto: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie3
Foto: Centrum Kultury w Dobrej4
Foto: GOK Władysławów5

Podobne artykuły

Jak to z ALSA było. Podsumowanie Akademii...

Jak to z ALSA było. Podsumowanie Akademii Letnich...

6 sierp.
Miodowe lato w bibliotece w Brudzewie. Lipcowe...

Miodowe lato w bibliotece w Brudzewie. Lipcowe...

4 sierp.
Warsztaty garncarskie i profilaktyczna...

Warsztaty garncarskie i profilaktyczna pogadanka....

4 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama