czwartek 24 września 2020

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Rozbudowa SP w Chlebowie coraz bliżej

Rozbudowa SP w Chlebowie coraz bliżej - foto: www.spchlebow.cal.pl
foto: www.spchlebow.cal.pl 

Ostatnimi czasy do samorządowców z Gminy Turek przylgnęła łatka osób, które tracą czas na spory, nie potrafiąc jednocześnie zrobić nic konstruktywnego. Choć rozmaitych utarczek w „obważankowej” gminie faktycznie nie brakuje, to jednak mimo wszystko czynione są kroki w kierunku wykonania rozmaitych inwestycji, co mniej pilnym obserwator wydarzeń w tymże samorządzie może umknąć.

Za przykład tego, że z działaniami władz Gminy Turek nie jest wcale tak tragicznie, może posłużyć sprawa szkoły w Chlebowie. Choć ostatnimi czasy na „TOP-ie” jest jedynie temat kanalizacji, to przecież na październikową sesję przybyli rodzice dzieci uczących się w Szkole Podstawowej w Chlebowie, by przypomnieć samorządowcom, że obecnie nie tylko o ściekach i drogach należy pamiętać, ale i o dbaniu o rozwój najmłodszych. – Z tego co wiemy, to Rada jest przeciwna rozbudowie szkoły w Chlebowie – rzuciła wówczas podczas dyskusji jedna z mieszkanek, a z tymi słowami nie mógł zgodzić się Edward Kończak. Z kolei o nie stawianie sprawy na ostrzu noża i mówieniu „albo kanalizacja albo inne inwestycje” prosił wójt Karol Mikołajczyk. Wójt zadeklarował wówczas, że w ciągu kilku dni nowy, poprawiony projekt i kosztorys rozbudowy szkoły powinny trafić do Biura Obsługi Rady. Z kolei przewodniczący Kończak poinformował mieszkańców Chlebowa, że jeśli tak się stanie, radni zajmą się zagadnieniem podczas najbliższych prac komisji.

reklama

Sprawa miała swój ciąg dalszy podczas sesji w dniu 3 stycznia. Wtedy to poszczególne osoby ciskały na lewo i prawo inwektywami typu „kłamca” i „dzicz”, a w całym gorszącym zamieszaniu udało się przyjąć projekt budżetu na rok 2014. Wówczas okazało się, że przyjęty plan finansowy pozwoli m.in. na rozbudowę SP w Chlebowie, na który to cel w tym roku wydane może zostać 600 000 zł, a zadanie realizowane będzie także w roku kolejnym.

Tak oto wójt mógł wspomnieć o Chlebowie podczas sesji w dniu 12 lutego, w trakcie przedstawiania sprawozdania ze swych prac w okresie międzysesyjnym. Jak wskazał Karol Mikołajczyk, przetarg na rozbudowę i przebudowę budynku Szkoły Podstawowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Chlebów  już trwa, a termin składania ofert minie 24 lutego.

AW

Podobne artykuły

Umowy podpisane. Pieniądze popłyną do Dobrej,...

Umowy podpisane. Pieniądze popłyną do Dobrej,...

19-10-2018
Wietchinin: PiS zachęca do głosowania. Buchelt...

Wietchinin: PiS zachęca do głosowania. Buchelt i...

09-10-2018
Chlebów: Ogólnopolski Konkurs

Chlebów: Ogólnopolski Konkurs "Do Hymnu"

01-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama