czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Wójt Z. choruje, a proces ws. Orlika stoi w miejscu

Wójt Z. choruje, a proces ws. Orlika stoi w miejscu
 

Żaden mieszkaniec Władysławowa nie ma już chyba wątpliwości, że toczący się w turkowskim Sądzie Rejonowym proces w sprawie okoliczności powstania tamtejszego kompleksu Moje Boisko „Orlik 2012” niezbyt szybko znajdzie swój finał. Choć teoretycznie w czwartek 20 lutego miał nastąpić kolejny etap postępowania w tej sprawie, to jednak do tego nie doszło.

Czwartkowa rozprawa byłaby bez wątpienia dość długim spotkaniem w sądowej sali. Wedle założeń w jej trakcie swoje zeznania miało złożyć aż 22 świadków. Plan ów jednak nie został zrealizowany, gdyż rozprawa została zdjęta z wokandy.

reklama

O przyczyny takiego obrotu sprawy zapytaliśmy rzecznika Sądu Okręgowego w Koninie, a zarazem Sądu Rejonowego w Turku - Roberta Rafała Kwiecińskiego. Jak udało dowiedzieć się naszej redakcji, na rozprawie nie mógł pojawić się jeden z oskarżonych - Krzysztof Z. Stan zdrowia włodarza gminy Władysławów ocenił powołany przez Sąd biegły, który stwierdził, iż wójt nie może uczestniczyć w rozprawie.

Jak pamiętają nasi Czytelnicy, zdaniem Prokuratury Okręgowej w Koninie realizacja inwestycji, jaką była budowa kompleksu Moje Boisko „Orlik” 2012 we Władysławowie, naraziła tę gminę na straty w wysokości ok. 309 tys. zł. W związku z tym prokuratura  postawiła zarzuty trzem osobom – inspektorowi nadzoru, kierownikowi budowy oraz włodarzowi wspomnianego samorządu.

AW

Podobne artykuły

VIII Zawody Strzeleckie Radnych i Sołtysów w...

VIII Zawody Strzeleckie Radnych i Sołtysów w...

22 lip.
Nowy chodnik dla mieszkańców gminy Władysławów...

Nowy chodnik dla mieszkańców gminy Władysławów już...

15 lip.
Ksiądz prał. ppłk. Krzysztof Karpiński...

Ksiądz prał. ppłk. Krzysztof Karpiński proboszczem...

12 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama