Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Wójt Z. choruje, a proces ws. Orlika stoi w miejscu

Wójt Z. choruje, a proces ws. Orlika stoi w miejscu
 

Żaden mieszkaniec Władysławowa nie ma już chyba wątpliwości, że toczący się w turkowskim Sądzie Rejonowym proces w sprawie okoliczności powstania tamtejszego kompleksu Moje Boisko „Orlik 2012” niezbyt szybko znajdzie swój finał. Choć teoretycznie w czwartek 20 lutego miał nastąpić kolejny etap postępowania w tej sprawie, to jednak do tego nie doszło.

Czwartkowa rozprawa byłaby bez wątpienia dość długim spotkaniem w sądowej sali. Wedle założeń w jej trakcie swoje zeznania miało złożyć aż 22 świadków. Plan ów jednak nie został zrealizowany, gdyż rozprawa została zdjęta z wokandy.

reklama

O przyczyny takiego obrotu sprawy zapytaliśmy rzecznika Sądu Okręgowego w Koninie, a zarazem Sądu Rejonowego w Turku - Roberta Rafała Kwiecińskiego. Jak udało dowiedzieć się naszej redakcji, na rozprawie nie mógł pojawić się jeden z oskarżonych - Krzysztof Z. Stan zdrowia włodarza gminy Władysławów ocenił powołany przez Sąd biegły, który stwierdził, iż wójt nie może uczestniczyć w rozprawie.

Jak pamiętają nasi Czytelnicy, zdaniem Prokuratury Okręgowej w Koninie realizacja inwestycji, jaką była budowa kompleksu Moje Boisko „Orlik” 2012 we Władysławowie, naraziła tę gminę na straty w wysokości ok. 309 tys. zł. W związku z tym prokuratura  postawiła zarzuty trzem osobom – inspektorowi nadzoru, kierownikowi budowy oraz włodarzowi wspomnianego samorządu.

AW

Podobne artykuły

OSP Kuny w Krajowym Systemie...

OSP Kuny w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym na...

2 sierp.
Jakub Milczuk z UKS Skoczek na podium w...

Jakub Milczuk z UKS Skoczek na podium w...

1 sierp.
Koncert

Koncert "PÓKI POLSKA ŻYJE W NAS" już 8 sierpnia we...

31 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama