niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Tuliszkowianki świętowały po śląsku

Tuliszkowianki świętowały po śląsku
 

W minioną sobotę mieszkanki Tuliszkowa i okolic spotkały się w tamtejszej hali widowiskowo-sportowej, by świętować Gminny Dzień Kobiet. Gwiazdą spotkania był tryskający humorem gość ze Śląska czyli Grzegorz Stasiak.

W gminie Tuliszków dba się o to, by z roku na rok świętowanie Dnia Kobiet przybierało inną formułę, z racji czego piękniejsza część tamtejszej społeczności nie może narzekać na nudę. W poprzednich latach paniom serwowano m.in. wieczory z przebojami lat 20 i 30-tych czy też z muzyką żydowską, a tym razem wybór padł na zorganizowanie w Tuliszkowie śląskiej biesiady z Grzegorzem Stasiakiem w roli głównej – aktorem i kabareciarzem, doskonale znanym z występów w serialu „Święta wojna”  oraz programów "Maraton uśmiechu" i „Nauka jazdy”.

reklama

Nim tuliszkowska hala na dobre zamieniła się w „ambasadę” śląskiego humoru, wszystkie przybyłe do niej panie powitał Mirosław Rojek – dyrektor MGOK w Tuliszkowie, by po chwili oddać głos dwóm innym gentlemanom: burmistrzowi Grzegorzowi Ciesielskiemu i przewodniczącemu Rady Miejskiej Tomaszowi Maćkowskiemu. Panowie – nim rozdali wszystkim damom tulipany – wpisując się w motyw przewodni imprezy złożyli niewiastom najserdeczniejsze życzenia właśnie po śląsku. Ich zmagania z gwarą przekornie chwalił Grzegorz Stasiak mówiąc, iż lokalni włodarze tak dobrze sobie poradzili, że nawet on nic nie zrozumiał.

Słowa te były przedsmakiem tego, co zaserwował publiczności najzabawniejszy instruktor jazdy w Polsce. Grzegorz Stasiak z jeden strony mógł narazić się niejednej pani np. żartami o teściowych itp., ale jego urok osobisty sprawiał, że raczej żadna z dam nie mogła mieć mu za złe ciętości języka. Nie mogła tym bardziej, iż Ślązak ostro rozprawiał się z obecnymi na sali panami, karząc im np. za to, iż przyszli świętować choć kobietami nie są, wykonywać karne przysiady. Kabareciarz nie oszczędzał nikogo, więc nawet skryty w ostatnim rzędzie przewodniczący Rady Powiatu – Zdzisław Cichy usłyszał, że ma tak potężny brzuch, że gdyby w Polsce wprowadzono podatek od nadwagi, to brakłoby mu wypłaty na uregulowanie należności. Mimo przaśności żartów nikt na Stasiaka się nie boczył, gdyż Ślązak równie chętnie jak z obecnych na sali żartował z siebie, wywołując kolejnymi dowcipami i anegdotami salwy śmiechu. Całość występu świetnie uzupełniały najpopularniejsze, śląskie przeboje.

Organizatorami Gminnego Dnia Kobiet były Gmina i Miasto Tuliszków oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie.

reklama

AW

Podobne artykuły

Tuliszków: Dzień Kobiet z Januszem Radkiem i...

Tuliszków: Dzień Kobiet z Januszem Radkiem i muzyką...

09-03-2018
Tuliszków: Poznali urok

Tuliszków: Poznali urok "Ballad parkowych" Mirosława...

23-02-2018
Tuliszków: Poznaj

Tuliszków: Poznaj "Ballady parkowe"

15-02-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama