sobota 03 grudnia 2022

Hilarego, Franciszki, Ksawery

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Debata o wiatrakach już 17 marca

Debata o wiatrakach już 17 marca - foto: sxc.hu / madmick99
foto: sxc.hu / madmick99  

W niejednym samorządzie zarzewiem konfliktu pomiędzy mieszkańcami lub mieszkańcami i władzami potrafi stać się budowa siłowni wiatrowych. Jest to temat na tyle ważny, że w Gminie Turek zdecydowano, iż niebawem zorganizowana zostanie dotykająca tego zagadnienia stosowna debata z udziałem ekspertów i osób zainteresowanych.

Nie tak dawno do władz gminy dotarł list, którego twórcami są mieszkańcy miejscowości Cisew i Słodków Kolonia. Mieszkańcy apelowali w nim o ustalenie przez Radę Gminy wymogów co do odległości pomiędzy – mogącymi ewentualnie powstać – siłowniami wiatrowymi a budynkami mieszkalnymi. Autorzy listy nie omieszkali w nim wspomnieć, iż wiatraki nie są bynajmniej dobrodziejstwem, gdyż niosą szereg zagrożeń dla osób zamieszkałych w ich pobliżu, a także obniżają wartość nieruchomości umiejscowionych nieopodal nich.

reklama

Na szczęście wspomniani podturkowscy samorządowcy nie dążą do konfliktu z wyborcami, którzy nie są szczególnie przychylni wiatrakom i wolą, by odbyła się stosowna debata, dotycząca korzyści i zagrożeń wynikających z budowy siłowni wiatrowych.

Debata odbędzie się 17 marca o godz. 11:00 w Urzędzie Gminy Turek przy ul. Ogrodowej, a uczestniczyć w niej będą eksperci: członek komisji nadzwyczajnej ds. energetyki  i surowców energetycznych poseł na Sejm RP - Tomasz Nowak oraz Zbigniew Henke. Cel spotkania to wspomniane już wypracowanie stanowiska dotyczącego podjęcia uchwały w sprawie określenia minimalnych odległości elektrowni wiatrowych od zabudowań na terenie Gminy Turek.

AW

Podobne artykuły

Druga debata nad problemem śmieci w mieście

Druga debata nad problemem śmieci w mieście

12-02-2020
Farma wiatrowa Energi w Przykonie wygrała...

Farma wiatrowa Energi w Przykonie wygrała aukcję OZE

08-01-2020
Kolejna debata społeczna KPP Turek poświęcona...

Kolejna debata społeczna KPP Turek poświęcona...

31-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama