poniedziałek 20 września 2021

Eustachego, Faustyny, Renaty

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Podziękowali Ewelinie za rozsławianie Brudzewa

Podziękowali Ewelinie za rozsławianie Brudzewa
 

W środę 26 marca odbyła się XLIII Sesji Rady Gminy Brudzew. Część obrad wójt i radni wykorzystali na złożenie gratulacji Ewelinie Lipińskiej - zawodniczce sekcji Oyama Karate przy GKS „Kasztelania” Brudzew, która zajęła 3 miejsce w XXXI Plebiscycie Przeglądu Konińskiego na Najpopularniejszego Sportowca Regionu Konińskiego.

Ewelina ma na swoim koncie m.in. I miejsce w Mistrzostwach Polski Oyama Karate w konkurencji Kobudo Juniorek, III Miejsce w Mistrzostwach Europy w konkurencji Kata oraz III miejsce w Mistrzostwach Europy w konkurencji Kobudo. Te dokonania sprawiły, że została nominowana do walki o tytuł Najpopularniejszego Sportowca Regionu Konińskiego. Okazało się, że dzięki głosom kibiców uzdolnionej nastolatce udało się osiągnąć III miejsce w tym prestiżowym konkursie. Wyczyn ten nie mógł przejść bez echa, więc na ostatniej sesji Rady Gminy Brudzew zagościła nie tylko sama Ewelina, ale także jej siostra bliźniaczka, jej mama, a także m.in. trener Włodzimierz Rygiert oraz prezes GKS „Kasztelania” - Ireneusz Walkowski.

reklama

Chciałem podziękować za tak cudowne reprezentowanie naszej gminy na matach nie tylko w zawodach regionalnych czy ogólnopolskich, ale i europejskich, a także za zajęcie III miejsca z plebiscycie Przeglądu Konińskiego. Jestem pewny, że dla nas i tak jesteś najlepsza Ewelino, tak jak i siostra, która także odnosi sukcesy. Ogromne podziękowania dla rodziców, trenera i działaczy „Kasztelanii”, która wychowuje i kształci tak dobrych zawodników – mówił przewodniczący Kiciński, a wtórował mu wójt Krasowski. Panowie wręczyli dziewczynom kwiaty i listy gratulacyjne i inne podarki. Ponadto Ewelina Lipińska opuściła salę obrad z nowym rowerem, który był prezentem od „Kasztelanii” Brudzew.

Jak można było usłyszeć podczas XLIII Sesji, sztuki walki przeżywają w Brudzewie „złoty okres”. – Otwieramy dwie nowe sekcje w szkole w Krwonach i w szkole w Koźminie, dla najmłodszych maluchów. Mamy ponad 35 zawodników chętnych, być ćwiczyć karate. To sukces Ewelinki, inni chcą iść w jej ślady. Następnie otwieramy nową sekcję judo w przedszkolu, gdzie mamy 37 chętnych – mówił prezes Ireneusz Walkowski.

AW

Podobne artykuły

Zawodnicy KS Judo Turek i GKS Kasztelani...

Zawodnicy KS Judo Turek i GKS Kasztelani Brudzew na...

23 sierp.
TUR 1921 Turek - Kasztelania Brudzew 6:1

TUR 1921 Turek - Kasztelania Brudzew 6:1

14 czerw.
GKS Kasztelania Brudzew II - TUR 1921 Turek 4:14

GKS Kasztelania Brudzew II - TUR 1921 Turek 4:14

24 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama