poniedziałek 10 sierpnia 2020

Bianki, Borysa, Wawrzyńca

reklama

Słodków: Strażacy i ratownicy odwiedzili przedszkolaków

Słodków: Strażacy i ratownicy odwiedzili przedszkolaków - foto: A. Wszędybył
foto: A. Wszędybył 

Począwszy od 7 kwietnia niejedno dziecko uczęszczające do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słodkowie zapragnęło być w przyszłości druhem OSP lub ratownikiem medycznym. Wszystko za sprawą specjalnego pokazu, który młodzi mieszkańcy gminy Turek mogły zobaczyć z okazji Światowego Dnia Zdrowia.

Przedszkolaki nie mogły narzekać na nudę, gdyż w poniedziałkowy poranek spotkali się z nimi panowie z Fundacji „Złota Godzina”, strażacy z jednostki OSP Słodków oraz dyrektor Tomasz Kościankowski. Osoby te zadbały o to, by młodzi ludzie mogli przekonać się, na czym polega praca służb ratunkowo-medycznych. Przedszkolakom zademonstrowano, jak specjaliści reagują na wypadek samochodowy - dzieci obejrzały „gaszenie” golfa, a także przebieg udzielania pomocy jego kierowcy.

reklama

Po emocjonujący wydarzeniu przyszedł czas na krótką pogadankę. W jej trakcie Krzysztof Kołata z Fundacji „Złota Godzina” wskazał dzieciom, jak należy się zachować, gdy jesteśmy świadkami wypadku, np. poprzez wykonanie telefonu pod numer 999 lub 112. Na placu szkolnym pojawił się także fantom, na którym najodważniejsze maluchy mogły poćwiczyć uciskanie klatki piersiowej. Pierwsze próby przedszkolaków przybierały różnorakie formy, ale wiadomo przecież, że liczą się chęci i to, że milusińskich zaciekawiła tematyka ratowania życia. Na zakończenie spotkania przedszkolaki mogły obejrzeć wnętrze karetki pogotowia i wozu jednostki OSP w Słodkowie.

AW

Podobne artykuły

Fundacja Złota Godzina apeluje o wsparcie akcji...

Fundacja Złota Godzina apeluje o wsparcie akcji...

23 kw.
Wiedzą jak uratować życie - szkolenie i pokazy...

Wiedzą jak uratować życie - szkolenie i pokazy z...

02-07-2019
OSP i KDP Kalinowa zdominowały zawody...

OSP i KDP Kalinowa zdominowały zawody...

30-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama