wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Rajd Rowerowy Kowale Pańskie

Rajd Rowerowy Kowale Pańskie
 

3 maja o godz. 15:30 z parkingu przed Zespołem Szkół w Kowalach Pańskich ruszył Rajd Rowerowy. 18-kilometrowa trasa podstawowa wiodła przez Dziewiątkę, Miłaczewek, Grąbków z metą w Kowalach Pańskich. Utworzono też trasę 9 – kilometrową trasę alternatywną. Organizatorem rajdu był Zespół Oświatowo-Kulturalno-Sportowy OSP w Kowalach Pańskich, któremu przewodniczy Ryszard Bartosik.

Na starcie wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali odblaski ufundowane przez WOPRD w Koninie, które będą służyć bezpieczeństwu rowerzystów. Po pokonaniu trasy rajdu w strażnicy OSP Kowale Pańskie na rowerzystów czekała już ciepła grochówka. Tu też wręczono nagrody dla najstarszego uczestnika rajdu, którym był Pan Edward Skiera, 79-letni mieszkaniec Kowali Pańskich.

reklama

Najmłodszymi uczestniczkami rajdu zostały Lena i Ola Froncala z Kowali Pańskich. Kolejnym punktem imprezy był pokaz pierwszej pomocy zaprezentowany przez Fundację Złota Godzina. Po rozwiązaniu testu historycznego nagrodę specjalną w postaci lodówki samochodowej wręczono Panu Pawłowi Ptakowi z Kowali Pańskich. Dzięki uprzejmości strażaków z PSP w Turku i OSP w Kowalach Pańskich odbył się również pokaz specjalistycznego sprzętu strażackiego. Rajd i piknik zakończył się ogniskiem zorganizowanym przez młodzież. Organizatorzy rajdu dziękują sponsorom wśród których znaleźli się: BS Malanów oraz firma Redee, Eko-Gab, Andrewex i Drewtur.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Rajd rowerowy i festyn w ramach akcji...

Rajd rowerowy i festyn w ramach akcji #SZCZEPIMYsię...

23 sierp.
Listy do redakcji: Karetka nam się należała...

Listy do redakcji: Karetka nam się należała bardziej...

10 sierp.
Wideo: 400 tys. zł na nową karetkę. Konferencja...

Wideo: 400 tys. zł na nową karetkę. Konferencja...

7 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama