poniedziałek 05 grudnia 2022

Kryspiny, Norberta, Sabiny

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Odwiedź Piknik z Bocianem i pomóż Mateuszowi

Odwiedź Piknik z Bocianem i pomóż Mateuszowi - Foto: sxc.hu / Andreas Krappweis
Foto: sxc.hu / Andreas Krappweis 

Po deszczowych i chłodnych tygodniach nareszcie możemy cieszyć się piękną, słoneczną pogodą. Najlepiej korzystać z niej na świeżym powietrzu, spędzając czas na wspólnej zabawie. Doskonałą ku temu okazją będzie III Piknik Rodzinny z Bocianem, który odbędzie się już 24 maja we Władysławowie. 

Impreza organizowana przez Szkołę Podstawową we Władysławowie oraz Radę Rodziców rozpocznie się o godz. 14.00 i potrwa do godz. 19.00. W tym czasie szkolne boisko wypełni się licznymi atrakcjami, znanymi nam już z ubiegłych lat. Zgromadzeni będą mogli zobaczyć występy artystyczne zorganizowane z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca czy brawurowy pokaz ratownictwa drogowego połączony z rozcinaniem samochodu, który przygotowała miejscowa OSP.

reklama

Nie zabraknie również pokazów, które usatysfakcjonują miłośników sztuk walki – pokaz judo zorganizowany przez Marka Kujawę oraz pokaz karate przygotowany przez Sebastiana Szewczyka i Dariusza Jasiakiewicza na pewno przyciągną wielu zainteresowanych. Wśród sportowych atrakcji nie zabraknie meczu rodzice – policjanci oraz rozgrywek żeńskich drużyn. Będzie można także zobaczyć wyposażenie policyjnego samochodu oraz bawić się do woli na dmuchanych zjeżdżalniach.

Po raz kolejny na pikniku pojawią się wojowie oraz ich niewiasty ze Zgromadzenia Wojów i Rycerzy Grodu Tura, którzy pokażą, jak walczyło się w średniowieczu. Udowodnią oni, że rozwiązywanie problemów za pomocą pięści jest złe i nieskuteczne, w przeciwieństwie do ostrego miecza, który nie raz pomagał naszym przodkom w trakcie waśni i kłótni. W trakcie pokazów można będzie zakosztować pyszności przygotowanych przez rodziców. Oczywiście, zgodnie z nazwą imprezy, nie może ona obejść się bez akcentów związanych z bocianami z Władysławowa, które mają już 3 jajka.

Warto wziąć udział w wydarzeniu nie tylko dla dobrej zabawy, ale także przez wzgląd na jej wyjątkowy, charytatywny charakter. W tym roku podczas pikniku będą zbierane środki na leczenie i rehabilitację Mateusza z Kun, który przed Wielkanocą uległ poparzeniu. Mama chłopca pracuje jako nauczycielka w Szkole Podstawowej we Władysławowie. Pomóżmy Mateuszowi odzyskać zdrowie i sprawność – być może zbliżający się Dzień Dziecka będzie miał dla niego zupełnie inny wymiar?

Zachęcamy do okazania serca – pomaganie innym daje wiele satysfakcji, a dane dobro podobno zawsze powraca. Tym bardziej, gdy pomagać można poprzez wspólną zabawę w ciepłej, rodzinnej atmosferze.

reklama

ma

Odwiedź Piknik z Bocianem i pomóż Mateuszowi

Podobne artykuły

Harcerze-powstańcy bohaterami muralu na Szkole...

Harcerze-powstańcy bohaterami muralu na Szkole...

25 paźd.
Nie ma drugiej takiej osoby w gminie...

Nie ma drugiej takiej osoby w gminie Władysławów....

23 wrz.
Kolejny historyczny mural powstaje na budynku...

Kolejny historyczny mural powstaje na budynku Szkoły...

30 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama