wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

9°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Po raz trzeci piknikowali z bocianami

Po raz trzeci piknikowali z bocianami - foto: A. Wszędybył
foto: A. Wszędybył 

Właśnie teraz miłośnicy przyrody z Władysławowa (i nie tylko) wypatrują wyklucia się bocianich pisklaków, a owo oczekiwanie udało się przyjemnie umilić. W sobotę 24 maja na terenie tamtejszej Szkoły Podstawowej odbyła się impreza, pełna atrakcji dla całych rodzin. Podczas pikniku zbierano także środki na leczenie i rehabilitację Mateusza z Kun, który przed Wielkanocą uległ poparzeniu.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 14:00 przyjazdem grupy motocyklistów z Turku, pilotowanych przez lokalnych policjantów, a tuż potem pojawiły się kolejne atrakcje. Na gości imprezy czekały występy artystyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej we Władysławowie, a niemałych emocji dostarczyły mecze, rozegrane przez uczniów (zarówno chłopców, jak i przez dziewczęta), rodziców oraz policjantów. Nie wszyscy mundurowi biegali jednak za piłką. W trakcie imprezy – ku radości dzieci – przechadzał się wśród nich dzięki uprzejmości Komendanta Powiatowego Policji w Turku Pyrek czyli maskotka edukacyjna, we wnętrzu której krył się dzielnicowy Mateusz Latuszewski. Ponadto wiele osób ucieszyła możliwość postrzelania z paintballowego karabinka,  spróbowania swych sił w konkursach, szansa spotkania z członkami Zgromadzenia Wojów i Rycerzy Grodu Tura itd. Prawdziwym hitem okazał się także pokaz ratownictwa drogowego, przygotowany przez OSP Władysławów. Gdy pogoda nieco się popsuła, uczestnicy pikniku przenieśli się z terenu Orlika do wnętrza szkoły, by tam obserwować pokazy judo oraz karate. Jak przystało na piknik, znalazła się także okazja, by przekąsić coś pysznego.

reklama

Podczas sobotniego wydarzenia wręczono nagrody dzieciom, biorącym udział w Konkursie o Bocianach, ufundowane przez Nadleśnictwo Turek (które też w trakcie pikniku przygotowało stoisko edukacyjne i organizowało konkursy), Starostwo Powiatowe w Turku, Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Firmę Intercom Andrzeja Rossy. Zasłużyli na nie: Wiktor Pietrzak (kl VI a, SP Władysławów), Adrian Oblizajek (kl Vb, SP Władysławów), Martyna Janas (kl Vb, SP Władysławów), Gabriela Kusz (kl II, SP Brudzew), Kacper Woźniak (kl V, SP Cisew), Wiktor Kapusta (kl V, SP Cisew), Oskar Walczak (kl VI, Cisew), Jakub Galas (kl VI, Cisew), Milena Filipowicz (kl VI, Cisew), Kinga Malesza (kl VI, SP Cisew), Natalia Tylczyńska (kl V, SP Cisew), Bartosz Kurpik (kl V, SP Cisew), Julia Gadomska (kl V, SP Cisew), Ilona Pietroń (kl VI, Cisew).

Rozdano również nagrody dla rodziców, którzy wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez szkołę w ramach akcji edukacyjnej "Twoje dane Twoja sprawa" GIODO. Otrzymali je: Emilia Koligat, Grzegorz Maciaszek, Zdzisław Drabina, Przemysław i Iwona Mikołajczyk, Maria Borowiak, Maria Grabarczyk, Alina Wojtyra, Katarzyna Krawczyk i Danuta Darul.

Wielkie słowa uznania kieruję do Rady Rodziców, do Przewodniczącej Joanny Wągiel, Joanny Walczak, Marysi Wojdak, Iwony Choinki, Magdaleny Zięby, Jacka Siepki i Arnold Wojdyńskiego. Pomoc udzieliła również Bogusia Golczyńska i wielu innych rodziców przygotowując stanowiska, gotując grochówkę, piekąc ciasta i biorąc udział w pikniku. Lokalni sprzedawcy i przedsiębiorcy również wsparli zbiórkę, zespół Fortex zagrał nieodpłatnie podczas zabawy organizowanej po pikniku przez Radę Rodziców. Dziękujemy OSP Władysławów, Policjantom z Turku i Tuliszkowa wraz z komendantami, Nadleśnictwu Turek, Wojom Grodu Turek, Miłoszowi Olek oraz jego "Aniołkom", Markowi Kujawie, Sebastianowi Szewczykowi wraz zawodnikami, Piotrowi Szewczyńskiemu za włączenie się motocyklistów w akcję, Annie Choince dyrektor Gimnazjum, nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym SP i wszystkim uczestnikom – mówi dyrektor Daniel Kusz.

Na III Piknik Rodzinny „Z Bocianem” zaprosiła wszystkich Szkoła Podstawowa we Władysławowie wraz z Radą Rodziców. Naszym Czytelnikom przypominamy, iż codzienne życie ptaków można śledzić na stronie bociany.spwladyslawow.pl, gdzie oprócz kamery online znaleźć można fotogalerie oraz szersze informacje, dotyczące projektu związanego z bocianim gniazdem i jego mieszkańcami.

reklama

Opracował: AW

Fotorelacja z wydarzenia w materiale "Odwiedzili Piknik z Bocianem i wsparli Mateusza".

foto: A. Wszędybył2
foto: A. Wszędybył3
foto: A. Wszędybył4
foto: A. Wszędybył5

Podobne artykuły

Rodzinny piknik dla Ogników. Udana impreza dla...

Rodzinny piknik dla Ogników. Udana impreza dla...

6 wrz.
Latające kalosze, magiczne sztuczki i zimny...

Latające kalosze, magiczne sztuczki i zimny...

22 sierp.
Festyn rodzinny ze strażacką nutą. Mnóstwo...

Festyn rodzinny ze strażacką nutą. Mnóstwo atrakcji...

25 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama