czwartek 29 lipca 2021

Marty, Konstantego, Olafa

20°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Nieznaczny wzrost taryf w Malanowie

Nieznaczny wzrost taryf w Malanowie - foto: sxc.hu / Peter E
foto: sxc.hu / Peter E  

Podczas ubiegłotygodniowej XXXIX sesji Rady Gminy Malanów tamtejsi radni musieli zająć się kwestią wysokości taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i  odprowadzenie ścieków. Mieszkańców gm. Malanów dotknie wzrost opłat, ale będzie on minimalny i nie obejmie wszystkich.

Dzięki nowej uchwale stawka za pobór 1m3 wody wynosić będzie od 1 lipca dla odbiorców indywidualnych 2,69 zł + VAT czyli 2,91 zł (dotychczas było to 2,87 zł), a dla odbiorców przemysłowych 2,71 zł + VAT, co daje 2,93 zł (dotychczas 2,89 zł). Opłata abonamentowa za wodomierz lub urządzenie pomiarowe za 1 miesiąc wciąż mieć będzie wysokość 4,30 zł + VAT = 4,65 zł.

reklama

Z kolei opłaty za zbiorowe odprowadzanie ścieków do kanalizacji sanitarnej wynoszą dla gospodarstw domowych 3,69 zł / m3 + VAT czyli 3,99 zł. Jest to taka sama stawka, jak ta nadal obowiązująca. Zmieniła się za to wysokość opłat pobieranych od firm przemysłowych i usługowych za wprowadzenie do sieci 1 m3 ścieków. O ile dotychczas było to 4,04 zł + VAT czyli 4,36 zł, to obecnie będzie to 4,13 zł + VAT czyli 4,46 zł. Stawka za przyłączenie do urządzeń kanalizacyjnych to 34,99 zł.

AW

Podobne artykuły

Jak tanio ogrodzić działkę budowlaną?

Jak tanio ogrodzić działkę budowlaną?

26 czerw.
Pierwsza sesja Rady Gminy Malanów w 2021 roku

Pierwsza sesja Rady Gminy Malanów w 2021 roku

29 st.
Strażacy z gminy Malanów z wyższym ekwiwalentem

Strażacy z gminy Malanów z wyższym ekwiwalentem

28 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama