sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

"Byle wicedyrektor" Młynarczyk "szantażuje" Krzeszewskiego?

 

Podczas wolnych wniosków środowej XL sesji Rady Gminy Malanów poruszona została kwestia tego, że podobno Urząd Marszałkowski chce odzyskać od gminy pieniądze, wydatkowane na pewną inwestycję w Czachulcu. Tę informację potwierdził wójt zaznaczając, że nikt Malanowowi łatwo kilkudziesięciu tysięcy nie wydrze.  – Dariusz Młynarczyk, lider Platformy Obywatelskiej szantażuje mnie, że chce odebrać 30 000 zł, od dwóch lat. (...) Nie będzie mi byle wicedyrektor Departamentu Rolnictwa w Urzędzie Marszałkowskim zabierał pieniędzy – informował hardo wójt.

Temat poruszył Józef Cajdler sugerując, że gmina Malanów słynie z procesów sądowych, więc chce on dopytać o kilka postępowań. Była to teza o tyle kontrowersyjna, że przecież w naszym powiecie z procesami kojarzy się całkiem inna gmina. Sugestia Cajdlera oburzyła także Krzeszewskiego, który stwierdził wprost, iż mówienie takich rzeczy to jedynie urabianie opinii publicznej. – To jest chamska zagrywka w tej chwili – pomstował wójt Krzeszewski.

reklama

Józef Cajdler kontynuując ożywioną dyskusję stwierdził, iż doszły go słuchy o dwóch postępowaniach, zaznaczając od razu, że jeśli w czymś się myli, to prosi o poprawienie. Przewodniczący koła Platformy Obywatelskiej w gminie Malanów mówił, iż aktualna jest bodajże kwestia drogi w Czachulcu, w której to sprawie Urząd Marszałkowski utrzymuje, że gmina nie wywiązała się z umowy, więc musi oddać pewną kwotę pieniędzy. W dalszej części dyskusji pojawiła się jednak rozbieżność co do tego, czy aby chodzi o drogę. Choć o drodze wspominał Cajdler, zdaniem części osób problem dotyczy raczej inwestycji, w ramach której za świetlicą w Czachulcu Starym stanęły plac zabaw oraz altana, grill i fontanna.

Dariusz Młynarczyk, lider Platformy Obywatelskiej szantażuje mnie, że chce odebrać 30 000 zł, od dwóch lat. (…) Pan doskonale na ten temat wszystko wie. Powtarzam - pan wszystko na ten temat wie. Może mnie pan pozwać do sądu, ja panu mówię, że pan na ten temat wszystko wie. Szefem pana jest pan Dariusz Młynarczyk  – mówił do Józefa Cajdlera Gerard Krzeszewski. – Ja nie mam swojego szefa – kontrował Józef Cajdler.

Krzeszewski postanowił udowodnić przy okazji, że Dariusz Młynarczyk jednocześnie nie orientuje się wręcz, gdzie w gminie Malanów leży dana wieś: – Dwa lata szantażuje mnie za to, że mam zwrócić pieniądze, które były przyznane wsi. Sam w Porożu chwalił się, jak to bardzo pomaga wsiom. Na Porożu powiedział, że Czachulcowi pomagał. To się zbłaźnił.

Nie będzie nam Urząd Marszałkowski zabierał pieniędzy, za które bez problemów coś zrobiliśmy dobrze. (...) Oni odebrali też siedmiu innym gminom jeszcze pieniądze. Inne oddały, my nie oddaliśmy. To o to chodzi – wyjaśniał Gerard Krzeszewski. Najostrzejsze słowa włodarz zachował jednak na koniec.

Nie będzie mi byle wicedyrektor Departamentu Rolnictwa w Urzędzie Marszałkowskim zabierał pieniędzy – wyraził swoje stanowisko Krzeszewski.

Podczas sesyjnych wolnych wniosków poruszona została także kwestia tego, że firma będąca największym malanowskim pracodawcą stara się o odzyskanie części zapłaconych podatków. – Tak się robi. Dlatego też nasza kancelaria prawna zmieniła się i wzięliśmy prawdopodobnie jedną z najlepszych kancelarii w Poznaniu – wskazał Gerard Krzeszewski sugerując, że nikomu próba ugrania z gminą Malanów czegoś w sądzie nie pójdzie łatwo.

AW

Podobne artykuły

Radni Władysławowa za inicjatywą uczczenia...

Radni Władysławowa za inicjatywą uczczenia Powstania...

z wczoraj
W gminie Dobra podniosą opłaty za śmieci....

W gminie Dobra podniosą opłaty za śmieci. Powodem...

23 wrz.
Podziękowania i gratulacje dla strażaków...

Podziękowania i gratulacje dla strażaków podczas...

23 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama