sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Prokuratura wkroczy w spór wójta i dyrektora? W Gimnazjum dokonano przestępstwa?

Prokuratura wkroczy w spór wójta i dyrektora? W Gimnazjum dokonano przestępstwa?
 

Choć w większości gmin w okresie wakacyjnym samorządowcy robią sobie wolne, to jednak w czwartek odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Malanów. Władze zadbały o to, by obrady przypominały nieco treścią powieść detektywistyczną, piętrząc przed uczestnikami sesji coraz to nowe – wręcz kryminalne – zagadki i niedomówienia. Póki co w rolę „czarnego charakteru” wpisany został dyrektor malanowskiego Gimnazjum, a to, czy dopuścił się on faktycznie popełnienie przestępstwa – co sugeruje najwyraźniej wójt Gerard Krzeszewski – zweryfikuje prawdopodobnie Prokuratura.

Sprawa została poruszona już pod koniec obrad, a głos w tej kwestii zabrał przewodniczący Rady Gminy. Ireneusz Augustyniak dopytywał jak radni mają rozumieć to, że do Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu został wysłany wniosek o wydanie opinii w sprawie odwołania dyrektora Gimnazjum w Malanowie z jego stanowiska, a ponadto do Prokuratury złożone zostało zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez dyrektora właśnie. Jak można było usłyszeć podczas sesji, z Kuratorium Oświaty do Malanowa napłynęła opinia pozytywna, przychylająca się do wysłanego wniosku.

reklama

Wójt Krzeszewski nie był zwolennikiem rozdrapywania sprawy podczas sesji. – Po zasięgnięciu opinii kancelarii prawnej nie będę za bardzo rozmawiał na ten temat. Dyrektor ma w tej chwili terminy ustawowe, w których może sobie realizować odpowiedzi. Nie chciałbym wpływać na tok postępowania – tłumaczył wójt.

No ale ja chciałbym wiedzieć co się wydarzyło, mam prawo. (…) Mnie to przeraża teraz. My płacimy podatki i ja chciałbym wiedzieć, co to jest ewentualnie za przestępstwo? – nie dawał za wygraną radny Nycek, a więcej szczegółów poznać chciał nie tylko on.

By uspokoić nieco uczestników obrad, głos zabrała przedstawicielka kancelarii sprawującej obsługę prawną, która stwierdziła, że podejrzenie popełnienia przestępstwa dotyczy po prostu raczej „spraw proceduralnych” niż działań, które mogłyby zagrażać dobru dzieci. Radni usłyszeli jeszcze od prawników obecnych na sesji, że zarzut jest poważny i dotyczy kwestii dokumentacji.

reklama

Ja państwa wielokrotnie informowałem, że dzieje się źle. Wtedy gdy tak mówiłem, to powiedzieliście „wójcie zastopuj, nie odzywaj się, nie informuj”. (…) Przez dwa lata nie chcecie, a dziś chcecie wiedzieć? – mówił wójt sugerując wprost, że troska radnych o sprawy gimnazjum nadeszła bardzo późno, a teraz przyjrzą się temu odpowiednie organy.

Dyrektor malanowskiego Gimnazjum nie uczestniczył w sesji, której nagle stał się bohaterem.

AW

Podobne artykuły

Finał sprawy o bratobójstwo. Maciej J. był...

Finał sprawy o bratobójstwo. Maciej J. był...

26-11-2020
Śmiertelny wypadek na Osiedlu Wyzwolenia....

Śmiertelny wypadek na Osiedlu Wyzwolenia. Pracownik...

23-10-2020
Kolejna tragedia na Wyzwolenia. 41-latek...

Kolejna tragedia na Wyzwolenia. 41-latek wyskoczył z...

20-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama