niedziela 04 grudnia 2022

Barbary, Hieronima, Krystiana

3°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Ku lepszym czasom z Maryją z La Salett

Ku lepszym czasom z Maryją z La Salett - Foto: M. Derucki
Foto: M. Derucki 

W dniach 17-21 września 2014 roku, w Sanktuarium Przemieniania Pańskiego w Galewie, miały miejsce Rekolekcje Saletyńskie. Prowadził je Ksiądz Władysław Wichniarz, saletyn z Warszawy. Co do zasady rekolekcje mają służyć przygotowaniu Nas do ważnego wydarzenia, tak jak np. Rekolekcje Wielkopostne przygotowują do głębszego przeżycia Świąt Wielkiej Nocy tak i te Rekolekcje Saletyńskie miały za zadanie przygotować parafian na spotkanie, osobiste spotkanie, z Maryją z La Salett.

„Podaj mi swoją dłoń Maryjo z La Salett
I zabierz mój lęk, i zabierz mój gniew
I pokój w serce me wlej”‹‹‹

reklama

Staraniem Księdza Kustosza, w Naszej parafii rozpoczęła się peregrynacja Figury Maryi z La Salett, która rozpoczęła swoją wędrówkę po Naszych domach. Dnia 17 września Mszą Świętą o godzinie 17.00  rozpoczęliśmy spotkania rekolekcyjne. W tym samym dniu, o godzinie 20.30 wierni spotkali się jeszcze na modlitwie różańcowej. 18 września był to kolejny dzień modlitwy na Mszy Świętej o godzinie 9.00 i 17.00 a także na Drodze Krzyżowej o 20.30. Piątek 19 września był dniem szczególnym gdyż był to dzień rozpoczynający Nowennę Nieustającą do Matki Boskiej z La Salett. Od tego dnia, każdego 19. dnia miesiąca w Sanktuarium będziemy spotykać się na Nowennie do Maryi z La Salett. Był to również bardzo ważny dzień z innego powodu. Otóż Mszą Świętą o godzinie 17.00 Figura Matki Boskiej z La Salett rozpoczęła pielgrzymkę po domach parafian. Pierwszymi wioskami, które powitały Ją w swoich domach są Józefów, Czarna Niwa, Dzierżązna, Kalinowa przy szosie. Wraz z Figurą Ksiądz Kustosz przekazał księgę Pisma Świętego oraz modlitewnik do Matki Boskiej z La Salett. Dzień 20 września to dzień, w którym odbył się Dekanalny Dzień Skupienia Kół Żywego Różańca. Rekolekcje Saletyńskie zakończyły się 21 września Mszą Świętą o godzinie 15.00, która jednocześnie rozpoczęła IV parafialno – gminny przegląd chórów i zespołów muzycznych.

Głównym przesłaniem Rekolekcji było przybliżenie, przez Księdza Władysława, orędzia Matki Boskiej z La Salett. Objawienie miało miejsce 19 września 1846 roku (a więc 168 lat temu) we Francji w La Salett w Alpach. Wówczas Maryja ukazała się dzieciom Melanii i Maksyminowi w postaci płaczącego oblicza z zakrywającymi twarz dłońmi. W trakcie tego pół godzinnego spotkania Maryja wzywała do nawrócenia, pojednania i pokuty. Ubolewała nad tym że ludzie nie szanują tak ważnego dla Niej dnia, jakim jest niedziela. Jest to dzień który powinien być poświęcony Bogu i ludziom, czyli głównym punktem niedzieli powinno być uczestnictwo we Mszy Świętej, a celami pośrednimi spotkania z rodziną, bliskimi. Matka Boska pytała się dzieci czy się modlą i nakazała Nam abyśmy, jeśli nie mamy czasu, odmawiali przynajmniej Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo, a jeżeli możemy to módlmy się więcej.

Ksiądz Władysław każdego dnia przybliżał Nas do Maryji, do spotkania z Nią. Czynił to poprzez piękne słowa skierowane do wiernych i poruszającą modlitwę, za co OGROMNIE DZIĘKUJEMY!

Rzecznik prasowy SPPwG 

reklama

Podobne artykuły

Wideo: Policyjny dron krążył nad Galewem....

Wideo: Policyjny dron krążył nad Galewem....

22 wrz.
Potrzebna krew grup minusowych. Najbliższa...

Potrzebna krew grup minusowych. Najbliższa zbiórka...

3 sierp.
Pielgrzymi z Turku i całej Polski podążają na...

Pielgrzymi z Turku i całej Polski podążają na...

3 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama