Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Koźmin: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Koźmin: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania organizowany jest w Polsce już po raz trzynasty. Ogłoszony został w 2001 roku przez Polską Izbę Książki, aby podkreślić zalety głośnego czytania. A zalet tych możemy wymienić mnóstwo, m.in. to, że rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, ułatwia samodzielne czytanie, chroni przed uzależnieniem od telewizji i Internetu, buduje mocną więź między dorosłym a dzieckiem.

W Szkole Podstawowej w Koźminie takie święto po raz pierwszy zorganizowały bibliotekarki Sylwia Kwaśna i Zofia Cichomska. 30 września 2014r. wiersze, bajki i baśnie czytały zaproszone panie: dyrektor szkoły Krystyna Sznycer, Agnieszka Kwaśna, Barbara Kurcoba, Urszula Czerwińska oraz uczennice klasy VI.

reklama

Podczas uroczystości uczestnicy spotkania mogli także usłyszeć piosenki w wykonaniu uczennic z klasy V oraz przygotowane zagadki literackie. 

Z uwagi na duże zainteresowanie najmłodszych i tych nieco starszych tą akcją, organizatorki planują powtórzyć ją za rok.

materiał prasowy

Koźmin: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Podobne artykuły

Krasnal Hałabała uczy dzieci kochać książki i...

Krasnal Hałabała uczy dzieci kochać książki i...

1 sierp.
Brudzew. Wszystkie drogi prowadzą do Kolnicy....

Brudzew. Wszystkie drogi prowadzą do Kolnicy. Ponad...

12 czerw.

"Złamałem trąbę!" usłyszały przedszkolaki w ramach...

05-10-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama