czwartek 22 stycznia 2026

Dominiki, Mateusza, Wincentego

reklama

PiS stawia na Zająca, bo Golczyńska podjęła swoje decyzje

PiS stawia na Zająca, bo Golczyńska podjęła swoje decyzje
 
reklama

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej PiS Dariusz Jasak apelował o głosowanie w najbliższych wyborach na kandydatów tego właśnie stabilnego, politycznego ugrupowania. Na kogo zatem powinni zagłosować mieszkańcy gminy Władysławów wybierając wójta?

Prawicowy elektorat w gminie Władysławów ma w kim wybierać. Osoby stawiające np. na młodość i nowe twarze mogą poprzeć Łukasza Marciniaka (KWW Porozumienie Prawicy). Stały elektorat PiS zapewne zagłosuje na dotychczasowego wójta Krzysztofa Zająca, ale przecież wybór nieco się komplikuje, bo wójtem chce też zostać związana z PiS-em Małgorzata Golczyńska, która przez 8 ostatnich lat była radną powiatową.

reklama

O to, kogo zwolennicy PiS-u powinni poprzeć, zapytaliśmy więc podczas poniedziałkowej konferencji prasowej tejże partii. Jak zauważył Ryszard Bartosik, to każdy wyborca musi przede wszystkim zadać sobie pytanie, kogo chce poprzeć, kto jest tym najlepszym kandydatem. – My nie widzimy w tym zamieszania. Każdy ma prawo startować w wyborach. Pani Golczyńska zadecydowała, że chce startować na wójta. Kandydatem PiS jest Krzysztof Zając. Tak to wygląda – wyjaśniał Ryszard Bartosik. 

– Kandydatem PiS-u jest pan Zając – ucinał wszelkie dywagacje Dariusz Kałużny. – To jest decyzja pani Golczyńskiej. Myślę, że wyborcy prawicowi będą wiedzieli jak się zachować. (…) Miała szansę kandydować z naszej listy, sam ją o to prosiłem wielokrotnie, ale zdecydowała inaczej, chce być wójtem Władysławowa. To jest jej sprawa – dodał Bartosik. 

AW

Akadiusz Wszędybył dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły
Przedstawiciele PiS z Turku na Konwencji...

Przedstawiciele PiS z Turku na Konwencji Programowej „Myśląc Polska"...

27-10-2025
Wyniki wyborów prezydenckich w powiecie...

Wyniki wyborów prezydenckich w powiecie tureckim. Nawrocki lepszy od...

02-06-2025
Wideo: Nawrocki apeluje o równość. Problemy...

Wideo: Nawrocki apeluje o równość. Problemy wykluczenia...

15-01-2025
Wideo: Prezydent Andrzej Duda w Turku....

Wideo: Prezydent Andrzej Duda w Turku. Spotkanie z Samorządowcami i...

28-05-2024
Szwagier posła starostą tureckim, kilka...

Szwagier posła starostą tureckim, kilka słów o nowej układance w...

15-05-2024
Bartosik:

Bartosik: "Nie głosujcie na kandydata platformy". Poseł PIS o...

17-04-2024

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama