czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

12°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Wójt Z. był zdrowy, rozchorował się obrońca

Wójt Z. był zdrowy, rozchorował się obrońca - foto: freeimages.com / Jason Morrison
foto: freeimages.com / Jason Morrison  

We wtorek 4 listopada na ławie oskarżonych w Sądzie Rejonowym w Turku zasiąść miał włodarz gminy Władysławów, któremu stawiany jest zarzut przekroczenia swoich uprawnień. Rozprawa ponownie została odroczona.

Gwoli przypomnienia - wójt musi bronić się przed zarzutem, stawianym na mocy art. 231 par. 1 kk, który mówi, iż funkcjonariusz publiczny, który przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Do owego przekroczenia miało dojść – zdaniem prokuratury – w momencie, gdy wójt Z. zwrócił się do ZUS-u z prośbą o informację, czy małżonka jednego z radnych Rady Gminy Władysławów, prowadząc swój punkt bankowy we Władysławowie, płaci składki mającego u niej pracować męża.

reklama

We wtorek w sali sądowej pojawił się wprawdzie Krzysztof Z., jednak tym razem przeszkodą okazała się choroba i nieobecność obrońcy włodarza gminy Władysławów. Rozprawa została odroczona.

AW

Podobne artykuły

Nikola Klimaszewska z Władysławowa jedną z...

Nikola Klimaszewska z Władysławowa jedną z...

3 paźd.
15 lat w Baszcie! Klub z Wyszyny świętuje swoje...

15 lat w Baszcie! Klub z Wyszyny świętuje swoje...

3 paźd.
Umowa na historyczną inwestycję w gminie...

Umowa na historyczną inwestycję w gminie Władysławów...

30 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama