wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Deutsch–Wagen Tour w Słodkowie

Deutsch–Wagen Tour w Słodkowie
 

Do Gimnazjum w Słodkowie dotarł kolorowy niemiecki samochód Deutsch – Wagen Tour. Wizyta miała na celu przeprowadzenie z młodzieżą warsztatów z języka niemieckiego. Warsztaty prowadziła Pani Patricia Krolik - absolwentka kulturoznawstwa i nauczyciel DaF. Celem tego ogólnopolskiego projektu jest motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego poprzez śmiech i zabawę.

Warsztaty poprzedzone zostały krótkim apelem rozpoczętym hymnem Unii Europejskiej „Ode an die Freude” w wykonaniu chórku przygotowanego pod czujnym okiem Pani Izabeli Zabłockiej. Następnie Pani Agnieszka Augustyniak przedstawiła prezentację szczegółowo omawiając argumenty za tym, dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego.

reklama

Uczennice klasy III c przedstawiły przygotowaną przez Panią Annę Szambelańczyk niemieckojęzyczną scenkę o problemie pewnej małej dziewczynki, natomiast Janusz Kotoński z klasy III d udowodnił, że język niemiecki jest naprawdę łatwy i precyzyjny.

Uczennice (Agnieszka Derucka i Anita Pietraszek) zaśpiewały piosenkę z repertuaru Ich Troje „Keine Grenzen”. Wręczono także nagrodę za najciekawszy plakat o tematyce niemieckiej, najlepszą pracę wykonała uczennica z klasy II b Marta Ćwiklińska.

Ostatnim i najważniejszym elementem spotkania z Deutsch Wagen Tour były zajęcia warsztatowe zachęcające do nauki języka niemieckiego, które w bardzo ciekawy i niekonwencjonalny sposób wprowadzały uczniów w świat słownictwa, gramatyki i kultury niemieckiego obszaru językowego i na długo pozostaną w pamięci klasy II a i II b - uczestników spotkania.

Podobne artykuły

Wakacyjne spotkanie z ceramiką w Muzeum

Wakacyjne spotkanie z ceramiką w Muzeum

28 lip.
Muzeum Miasta Turku zaprasza serdecznie na...

Muzeum Miasta Turku zaprasza serdecznie na wakacyjne...

30 czerw.
Warsztaty najnowocześniejszego cukiernictwa w ZST

Warsztaty najnowocześniejszego cukiernictwa w ZST

9 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama