sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

12°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Krzeszewski domaga się rozmów o PKS Malanów

Krzeszewski domaga się rozmów o PKS Malanów
 

W dniu 9 lutego, podczas VI sesji Rady Gminy Malanów, samorządowcy przyjęli projekt uchwały w sprawie likwidacji PKS Malanów. Przeciwny takiemu rozstrzygnięciu jest były wójt Gerard Krzeszewski, który chce spotkać się z radnymi, by wyjaśnić im, jak wielki popełniają błąd.

Wspomniany projekt uchwały posiadał pisemne uzasadnienie, w którym wskazano, że koszty uruchomienia PKS Malanów wyniosły 114 000 zł, koszty działalności w okresie od listopada do grudnia 2014 to 85 500 zł, a jednocześnie przychody za ten sam okres wyniosły 25 270,90 zł (bilety miesięczne – 11 810,20 zł, bilety jednorazowe – 2 136,78 zł, dopłata z Urzędu Marszałkowskiego – 11 323,92 zł). To miało przemawiać za likwidacją PKS-u.

reklama

Krzeszewski nie składa jednak broni i – jak poinformowano naszą redakcję – stosowny list w tejże sprawie został wysłany do przewodniczącego Rady Gminy – Andrzeja Tomsa. Krzeszewski ponowił prośbę o natychmiastowe umożliwienie mu spotkania z radnymi oraz wójtem, w celu ustalenia „czy radni zostali zmanipulowani poprzez przekazanie im cząstkowych i wybranych danych finansowych i organizacyjnych dotyczących działalności PKS Malanów”. Gerard Krzeszewski proponuje, by spotkanie odbyło się jak najszybciej, np. w dniu 16 lutego, o każdej zaproponowanej godzinie. Były wójt chce, by na tymże wydarzeniu zjawili się przedstawiciele mediów, sugeruje także, aby spotkanie było nagrywane.

Ze swej strony oferuję odpowiedź na każde pytanie dotyczące dotychczasowej działalności PKS Malanów – deklaruje Gerard Krzeszewski, prosząc przewodniczącego Tomsa o natychmiastowe poinformowanie o takiej możliwości działania wszystkich radnych. Czy nawoływanie byłego wójta przyniesie jakiś skutek?

AW

Podobne artykuły

KGW Targówka na Festiwalu Kół Gospodyń...

KGW Targówka na Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich...

16 wrz.
Otwarcie świetlicy wiejskiej w Celestynach

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Celestynach

15 wrz.
Piękno wsi Czachulec Stary w obrazach dzieci i...

Piękno wsi Czachulec Stary w obrazach dzieci i...

15 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama