wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Policja nie doprowadziła wójta do Sądu, bo wyjechał do Częstochowy

Policja nie doprowadziła wójta do Sądu, bo wyjechał do Częstochowy
 

Internauci z całego powiatu, a szczególnie mieszkańcy Władysławowa głowią się, kiedy wreszcie toczący się w turkowskim Sądzie Rejonowym proces w sprawie okoliczności powstania tamtejszego kompleksu Moje Boisko „Orlik 2012” znajdzie swój finał. W piątek 20 lutego nastąpił kolejny etap postępowania w tej sprawie, a właściwie to nie nastąpił, gdyż mundurowi nie mogli nigdzie znaleźć wójta, którego nie było ani w miejscu pracy, ani w domu.

Gwoli przypomnienia - zdaniem Prokuratury Okręgowej w Koninie realizacja inwestycji, jaką była budowa kompleksu Moje Boisko „Orlik” 2012 we Władysławowie, naraziła tę gminę na straty w wysokości ok. 309 tys. zł. W związku z tym prokuratura postawiła zarzuty trzem osobom – inspektorowi nadzoru, kierownikowi budowy oraz włodarzowi wspomnianego samorządu. Na przestrzeni lat zaczęły się toczyć w sprawie odrębne postępowania i tak oto w jednym z nich Krzysztof Z. jest podejrzanym, w drugim - w sprawie przeciw Mirosławowi W. – świadkiem.

reklama

Tak oto nadszedł dzień 20 lutego. W piątek na ławie oskarżonych zasiadł Mirosław W. W sądowej sali pojawili się też lokalni dziennikarze, prokurator, czy też policjant KPP w Turku, zabrakło za to wójta Władysławowa. Ów funkcjonariusz wyjaśnił, dlaczego wójta nie ma.

Jak się okazało, włodarz gminy Władysławów – w celu złożenia zeznań – miał być doprowadzony do Sądu. Z tego powodu policjanci udali się do Urzędu Gminy Władysławów. Tam stróże prawa dowiedzieli się, że wójt przebywa aktualnie na urlopie, a w pracy zjawi się ponownie w poniedziałek. W wyniku takiego obrotu sprawy, policjanci pojechali do domu świadka. Tam zastali tylko syna wójta, który poinformował funkcjonariuszy, że rodzice wyjechali do Częstochowy. Syn wójta nie potrafił wskazać, kiedy wyjechali i kiedy wrócą. Tak więc oto nakaz doprowadzenia nie został wykonany.

Termin kolejnej rozprawy zaplanowano na kwiecień. Prokurator trwa na stanowisku, że istnieje konieczność przesłuchania wójta jako świadka.

reklama

AW

Podobne artykuły

Orlik i Biblioteka Publiczna w Dobrej otwarte

Orlik i Biblioteka Publiczna w Dobrej otwarte

12-05-2020
Turek i Tuliszków otwierają

Turek i Tuliszków otwierają "Orliki". Są jednak...

06-05-2020
Myjnia na Wyzwolenia. Starostwo za, mieszkańcy...

Myjnia na Wyzwolenia. Starostwo za, mieszkańcy...

12-07-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama