Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

czwartek 16 września 2021

Jagienki, Kamili, Korneliusza

22°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Noworodki z Przykony dostaną 1000 zł od gminy

Noworodki z Przykony dostaną 1000 zł od gminy
 

Podczas wczorajszej Sesji Rady Gminy Przykona radni podnieśli stawkę kwoty przyznawanej przez gminę za urodzenie dziecka o 400 zł. Obecnie rodzice otrzymają 1000 zł „gminnego becikowego”.

Gmina Przykona wspiera młodych rodziców od 2004 roku. Dotychczas było to 600 zł po urodzeniu dziecka. Fakt ustanowienia „gminnego becikowego” zainteresował wiele innych samorządów, a wzmianki o tym pojawiły się w ogólnopolskich mediach. Działanie podjęte przed laty miało zachęcić młodych mieszkańców do powiększania rodzin. W ramach tegoż pomysłu każdej zameldowanej na terenie gminy Przykony kobiecie, która urodziła dziecko, zaczęło przysługiwać 600 zł jednorazowej zapomogi. Pieniądze te pochodzą z budżetu gminy.

reklama

Propozycja, by ową kwotę powiększyć do 1 000 zł padła w styczniu bieżącego roku. Pomysłodawcą zmian był radny Maciej Bednarek. Samorządowca nadal nie satysfakcjonował poziom urodzeń mieszkańców gminy.

Stosowną uchwałę rada przyjęła jednogłośnie dnia 25 marca, br., jednak radni zaznaczyli, że pomysłodawcę podniesienia kwoty dofinansowania będą mieli na oku i rozliczą go za „pracę” nad poprawą przyrostu naturalnego gminy.

Zanim jednak na świat przyjdzie więcej dzieci, rodzi się pytanie: jak długo Przykonę będzie stać na tego typu dofinansowania? Wszak śmierć odkrywki na terenie gminy nadchodzi nieubłaganie.

md

Noworodki z Przykony dostaną 1000 zł od gminy

Podobne artykuły

Biblioteka w Dobrej z dofinansowaniem w ramach...

Biblioteka w Dobrej z dofinansowaniem w ramach...

10 wrz.
Dofinansowanie na zakup samochodu...

Dofinansowanie na zakup samochodu transportowego dla...

8 wrz.
1.500.000 zł dla Gminy Przykona na gospodarkę...

1.500.000 zł dla Gminy Przykona na gospodarkę...

2 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama