wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Niewiarowski Honorowym Obywatelem gm. Kawęczyn, jak Wałęsa i Jan Paweł II

Niewiarowski Honorowym Obywatelem gm. Kawęczyn, jak Wałęsa i Jan Paweł II - Niewiarowski to m.in. prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów
Niewiarowski to m.in. prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów 

Władze Kawęczyna w szczególny sposób postanowiły uhonorować trud, jakim w swej działalności wykazał się przez lata senator Ireneusz Niewiarowski. Parlamentarzysta uznany został  Honorowym Obywatelem tejże gminy.

O powodach takiej decyzji mówił podczas sesji w Kowalach Pańskich Jan Nowak. Wójt wskazywał, że powodów do takiego wyróżnienia jest kilka. Po pierwsze – w tym roku obchodzimy okrągłą 25. rocznicę istnienia samorządów w Polsce. Nie kto inny, jak senator Niewiarowski, pracował wiele lat temu nad stworzeniem Ustawy o o samorządzie terytorialnym i tym samym jest jednym z jej „ojców”. Po drugie – Ireneusz Niewiarowski ściśle współpracuje z gminą Kawęczyn na różnych polach, np. poprzez Wielkopolskie Stowarzyszenie Sołtysów. Dzieci otrzymują stypendia Towarzystwa Samorządowego, gmina zyskuje również na współpracy z Bankiem Żywności. Po trzecie – jak wskazuje wójt Jan Nowak, senator okazał nieocenioną pomoc, gdy gmina w latach 1993-1995 borykała się z potężnym zadaniem budowy i rozbudowy trzech szkół: w Kowalach Pańskich, Kawęczynie i Skarżynie. Wtedy to potężne pieniądze do gminy trafiły dzięki umowom z pewną fundacją, a nawiązanie tej współpracy mogło nastąpić dzięki działaniom senatora.

reklama

Uchwała w sprawie uznania senatora Honorowym Obywatelem Gminy Kawęczyn została przyjęta jednogłośnie przez obecnych na sesji radnych. Honorowymi Obywatelami zostali także – w roku 1999 – Jan Paweł II i – w roku 2009 – Lech Wałęsa.

AW

Podobne artykuły

Zakończenie budowy Żłobka w Gminie Kawęczyn

Zakończenie budowy Żłobka w Gminie Kawęczyn

z dzisiaj
Orliki Tura 1921 Turek pokonują GKS Orzeł Kawęczyn

Orliki Tura 1921 Turek pokonują GKS Orzeł Kawęczyn

20 wrz.
Uczeń z Kowali Pańskich nagrodzony w konkursie PSP

Uczeń z Kowali Pańskich nagrodzony w konkursie PSP

8 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama