piątek 25 września 2020

Aureli, Kamila, Kleofasa

reklama

O bibliotecznym bezsensie i ścigającym mieście na sesji Rady Gminy Turek

O bibliotecznym bezsensie i ścigającym mieście na sesji Rady Gminy Turek
 

VII sesja Rady Gminy Turek już za nami. W trakcie obrad tamtejsi samorządowcy nie wzbraniali się od zadawania pytań radnym powiatowym, a w pewnym momencie pojawiło się zapytanie, czy sens ma funkcjonowanie Powiatowej Biblioteki Publicznej, która oddzieliła się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku.

Podział Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku na dwie odrębne instytucje jeszcze do niedawna budził spore emocje i  chętnie dyskutowano o tym chociażby na sesjach Rady Powiatu w poprzedniej kadencji. Teraz temat jakby przycichł, ale nie do końca. Okazało się bowiem, że do zagadnienia powrócił podczas VII sesji Rady Gminy Turek jeden z tamtejszych samorządowców.

reklama

Chciałem zapytać, jaki będzie los takiego tworu, jak Powiatowa Biblioteka Publiczna? Czy Zarząd Powiatu zamierza kontynuować to? Czy dalej to będzie samodzielny twór? Jak to na dzień dzisiejszy wygląda? – dociekał Michał Kocik.

Udzielenia odpowiedzi podjął się radny powiatowy, członek Zarządu Powiatu Krzysztof Przygoński. Samorządowiec nie krył tego, że w jego ocenie rozpad MiPBP na MBP i PBP, który dokonał się za czasów sprawowania władzy starosty Bartosika i burmistrza Czapli, nie miał szczególnego sensu.  – Myślę, że na samodzielność to jakiejś tam większej szansy nie ma. Wiadomo, to się ze względów politycznych wtedy w pewnym momencie posypało. Dawni pan starosta i burmistrz nie mogli się dogadać w poprzedniej kadencji. Sądzę - Zarząd sądzę też tak myśli - że jest to raczej bezsens, żeby w tym kształcie, gdy dzisiaj kilkadziesiąt tysięcy wydajemy na bibliotekę, ona funkcjonowała praktycznie bez zbiorów – wyraził swoją opinię Przygoński.

Na dzień dzisiejszy miasto ściga nas, żebyśmy jeszcze jakieś tam pieniądze zapłacili za rok ubiegły. W sumie nie funkcjonowaliśmy wtedy w tym tandemie już. Nie wiem jak to się rozwiąże. Na tę chwilę jest sytuacja nierozwiązana – usłyszał od Krzysztofa Przygońskiego Michał Kocik.

reklama

AW

O bibliotecznym bezsensie i ścigającym mieście na sesji Rady Gminy Turek

Podobne artykuły

Szkolenie w Powiatowej Biblioteki Publicznej w...

Szkolenie w Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku

05-12-2018
Spotkanie z Jerzym Bralczykiem już w piątek

Spotkanie z Jerzym Bralczykiem już w piątek

03-10-2018
Turek: Pisarz, książka i biblioteka wobec...

Turek: Pisarz, książka i biblioteka wobec zagrożeń...

14-09-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama