środa 28 lipca 2021

Ady, Wiwiany, Sylwiusza

17°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Piknik w Galewie czyli Serce i Róża Galewskiego Wzgórza

Wideo: Piknik w Galewie czyli Serce i Róża Galewskiego Wzgórza - foto: Wiesław Karbowy
foto: Wiesław Karbowy 

W ten weekend również Galew był miejscem, gdzie zorganizowany został Piknik Rodzinny, w tym przypadku pod hasłem „Serce i Róża Galewskiego Wzgórza”. Niedzielna impreza rozpoczęła się o godzinie 15.00 występem zespołu „Tulibabki” pod dyrekcją Joanny Gogulskiej. Organizatorami tego wydarzenia byli ksiądz kustosz Jacek Buda wraz ze Stowarzyszeniem VALENTINUS. Impreza cieszyła się dużą frekwencją zebranych gości.

Słoneczne popołudnie stworzyło idealne warunki do zabaw podczas pikniku. Jako pierwsze na scenie wystąpiły „Tulibabki”, zespół składający się z wielu pokoleń. Pierwsze takty zaśpiewały najmłodsze członkinie zespołu, po czym na scenie stanęły ich starsze koleżanki. Wszystkie z nich miały na sobie piękne stroje oraz plecione własnoręcznie wianki na głowach.

reklama

Poza śpiewami i grającą muzyką, na wzgórzu działo się o wiele więcej. Najmłodsi mogli spożytkować swoją energię na dmuchanych zjeżdżalniach i zamkach. Wszyscy z zebranych mogli wziąć udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy, prowadzonego przez ratowników medycznych, obecnych na imprezie. Poza ambulansem inną jednostką obecną na pikniku był zastęp OSP Chrząblice, który to prezentował sprzęt pożarniczy.

W niedzielę każdy mógł zmierzyć się z wężem strażackim, podczas zbijania celów za pomocą bicza wody. Wśród tych wszystkich atrakcji dużą przyjemność zarówno dorosłym jak i dzieciom sprawiało malowanie twarzy przy pomocy farb. Długa kolejka ustawiła się również przy zagrodach, w których to gościły dwa kucyki, dwie lamy oraz mały byczek. Dzieci miały nie lada okazję dosiąść kucyków czy też zrobić sobie zdjęcie z łagodnymi zwierzętami.

reklama

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Galewie przedstawili na scenie swoje umiejętności aktorskie w licznych występach. Na scenie stanęła również Weronika Dembińska prezentując swoje zdolności wokalne, m.in. w piosenkach Marka Grechuty.

Jak przystało na pikniku nie zabrakło również licznych przysmaków. Miłośnicy słodkości mogli skosztować wielu domowych wypieków. Dużą popularnością cieszyła się również gorąca zupa.

W zawrotnym tempie rozeszły się również cegiełki rozlosowywane przez uczestników pikniku. Cała impreza prowadzona była przez Jarosława Janowskiego, zachęcającego do wspólnej zabawy.

A.Wojtyra
Wideo i zdjęcia lotnicze: Wiesław Karbowy

Podobne artykuły

Czołowe zderzenie pod Galewem. Nie żyje...

Czołowe zderzenie pod Galewem. Nie żyje 8-letnie...

1 lip.
Piknik w Galewie czyli VII spotkanie ph.

Piknik w Galewie czyli VII spotkanie ph."Serce i...

27 czerw.
Rok szkolny i akademicki powoli odchodzi, za to...

Rok szkolny i akademicki powoli odchodzi, za to...

15 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama