niedziela 27 września 2020

Damiana, Mirabeli, Wincentego

reklama

Powiat znów jak bastion PiS-u. Prawie 63% głosów dla Dudy

Powiat znów jak bastion PiS-u. Prawie 63% głosów dla Dudy
 

II tura wyborów prezydenckich już za nami. W powiecie tureckim – gdzie frekwencja wyniosła 53.07 % – zdecydowanym triumfatorem został Andrzej Duda, na którego zagłosowało prawie 22 000 osób.

Jak widać w zestawieniach danych opublikowanych przez PKW, Bronisławowi Komorowskiemu nie pomogło zbytnio nawet to, że w jego Obywatelskim Komitecie Honorowego Poparcia znaleźli się m.in. Zdzisław Czapla, burmistrz Grzegorz Ciesielski, czy wójtowie Jan Nowak, Karol Mikołajczyk i Sławomir Prentczyński. W powiecie tureckim Bronisław Komorowski zdobył tylko 37.37% głosów (13122). Z kolei wynik Andrzeja Dudy to 62.63% poparcia (21988 oddanych głosów).

reklama

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości pokonał Bronisława Komorowskiego w każdej lokalnej gminie. Co ciekawe, najlepszy wynik udało mu się uzyskać nie w gminie Władysławów, jak można by się tego spodziewać. Gdzie zatem? Szczegółowe dane dotyczące głosowania w gminach w materiale „Duda wygrał w każdej gminie. Najlepszy wynik wcale nie we Władysławowie”.

AW
Źródło: PKW

Podobne artykuły

Andrzej Duda nokautuje Trzaskowskiego w...

Andrzej Duda nokautuje Trzaskowskiego w powiecie....

13 lip.
Oficjalna frekwencja w II turze wyborów. Gm....

Oficjalna frekwencja w II turze wyborów. Gm....

13 lip.
Jesteś osobą objętą kwarantanną - zgłoś...

Jesteś osobą objętą kwarantanną - zgłoś...

7 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama