środa 29 września 2021

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Bezpłatne warsztaty matematyczne w PWSZ

Bezpłatne warsztaty matematyczne w PWSZ - foto: freeimages.com / sanja gjenero
foto: freeimages.com / sanja gjenero 

Bezpłatne warsztaty „Nie bój się matematyki na studiach” organizuje 8 czerwca Wydział Budownictwa, Mechaniki i Inżynierii Środowiska PWSZ w Koninie.

Zaniechana na kilka lat matematyka jako przedmiot na maturze, sieje teraz niepokój wśród tych, którzy myślą o studiach na kierunkach inżynierskich. A niemal wszystkie z nich mają w programie kształcenia matematykę i inne przedmioty, które stosują narzędzia matematyczne.
 
Kandydaci na studia techniczne rekrutują się z liceów ogólnokształcących i techników, co powoduje, że zakres treści nauczania (podstawowy lub rozszerzony) obejmuje różny stopień znajomości tej dziedziny.

reklama

‒ Decydując się studia na takich kierunkach, jak mechanika i budowa maszyn, budownictwo i inżynieria środowiska, kandydat powinien wykazać się znajomością zagadnień matematycznych realizowanych w szkole w zakresie programowym ‒ wyjaśnia Tadeusz Tylak, wykładowca matematyki na WBMiIŻ. I dodaje, że warsztaty pomogą chętnym upewnić się, że nie jest z nimi tak źle, i oczywiście przypomnieć i utrwalić to, czego w swej wiedzy matematycznej pewni nie są. Mogą więc liczyć na zadania uwzględniające materiał zupełnie podstawowy, jak liczby rzeczywiste i wyrażenia algebraiczne, równania i nierówności, ale też funkcje, ciągi, trygonometrię, planimetrię, geometrię i stereometrię.
 
Zajęcia odbędą się w godzinach od 14.00 do 16.00 w budynku uczelni przy ul. Wyszyńskiego 35 (budynek po SP 5) w sali 109 T.

materiał prasowy

Bezpłatne warsztaty matematyczne w PWSZ

Podobne artykuły

Wirtualne Drzwi Otwarte w PWSZ Konin już 16...

Wirtualne Drzwi Otwarte w PWSZ Konin już 16 września

15-09-2020
Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej...

Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w...

17-06-2020
Święto matematyki w SP 5

Święto matematyki w SP 5

04-03-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama